Jestem szczęśliwym właścicielem minikomputera GPD Win pierwszej generacji i nie mogę się doczekać premiery trzeciej wersji. Jest to genialne rozwiązanie pozwalające na granie w gry z PC w podróży na kieszonkowym laptopie ze zintegrowanym padem. Dlatego właśnie tak bardzo moją uwagę przykuł nowy produkt firmy Dell. Mowa tutaj o Concept UFO, który jest połączeniem idei stojącej za wyżej wymienionym GPD Win z wyglądem i funkcjonalnością Nintendo Switch.

Dell Concept UFO

Wygląda on jak podróbka Switcha i gdyby nie to, że stoi za nim duża i znana marka, to na pewno byłby nią okrzyknięty. Mamy więc tablet z dwiema połówkami kontrolera wysuwanymi z jego boków. Mamy nawet akcesorium pozwalające łączyć je w jeden kontroler. Dodatkowo konsola ta może również działać w trybie zadokowanym, gdzie oferuje znaczny wzrost wydajności. Tym, co napędza całe urządzenie, jest system Windows 10, ale firma Dell stworzyła specjalną aplikację ułatwiającą nawigację w grach. To rozwiązanie niesie ze sobą pewne wady, jednak bogata biblioteka tytułów jest tutaj świetną rekompensatą. Niestety, jak sama nazwa wskazuje, jest to jedynie koncept.

Zobacz też: OnePlus 8 Lite na żywo – nadchodzi mały i ciekawy smartfon?

Dell nie planuje wypuścić Concept UFO na rynek w najbliższym czasie, jeśli w ogóle. Firma nie ujawniła także parametrów tej konsoli. Jednak w demie była w stanie przyzwoicie uruchomić F1 Racing. Można więc założyć, że opiera się on na układzie AMD z rodziny Ryzen Embedded, korzystającym z układu graficznego Vega 8. Układ z tej serii znalazł już zastosowanie w podobnym urządzeniu o nazwie Smah Z. Mimo wszystko mam nadzieję, że Dell zechce wejść na ten rynek. Switch udowodnił, że ludzie pokochali ideę hybrydowej konsoli. Natomiast bogata biblioteka tytułów na PC oraz liczne promocje na nie jest świetną alternatywą dla stosunkowo drogich gier na konsolę Nintendo.

Źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.