ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Myszka do tabletów od Logitech

Autor: Mateusz Jabłoński Kategoria: Newsy

logitech_tablet_mouse
Logitech, firma dobrze znana przede wszystkim ze swoich myszy i klawiatur, wypuściła do sprzedaży nową mysz, o wszystko mówiącej nazwie Logitech Tablet Mouse. Myszka komunikuje się z tabletami z systemem Android w wersji 3.1 i wyższych za pomocą interfejsu Bluetooth, a jej zasięg to ok. 10 metrów. Producent szczyci się tym, że jest to pierwsze tego typu akcesorium do tabletów („first-ever mouse made for Android tablets”). Trudno się temu dziwić. Tablety to urządzenia, w których sterowanie w głównym zamyśle miało odbywać się z pomocą ogromnego ekranu dotykowego – tak też zbudowany jest interfejs Androida na tablety. Istnienie myszy pogarsza tylko to, co możemy w tym przypadku określić jako „user experience”.

Z drugiej strony, ekrany niektórych tabletów wyglądają koszmarnie podczas obsługi palcami – korzystając z myszki omijamy ten nieestetyczny aspekt. Poza tym taka myszka na pewno zwiększa precyzję obsługi tabletu, a w połączeniu z klawiaturą bezprzewodową może być dobrym zamiennikiem dla laptopa.

Koszt takowego urządzenia to $49,99, co przy obecnych wahaniach dolara daje kwotę między 130 a 150 zł.

Co sądzicie o takim akcesorium? Czy Logitech trafi w potrzeby użytkowników tabletów? A może po prostu chce zaczerpnąć z aktualnej fali popularności tych urządzeń?

źródło: phandroid.com

Sprawdź najnowsze wpisy