ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Konferencja HTC 11 czerwca

HTC w 2019 roku poradziło sobie fatalnie – wyniki finansowe firmy doprowadzają do rozpaczy

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Od wielu lat słyszymy, że HTC radzi sobie fatalnie. Niestety nie wygląda na to, żeby w najbliższym czasie sytuacja miała się obrócić o 180 stopni, bo opublikowane dziś wyniki finansowe firmy za 2019 rok nie napawają optymizmem. Mówiąc bardziej dosadnie: doprowadzają do rozpaczy i przyszłość HTC stawiają pod wielkim znakiem zapytania.

Wyniki finansowe HTC za 2019 rok to tragedia

HTC 2019 wtopa porażka

Przychody HTC za cały 2019 rok wyniosły 332,85 milionów dolarów. Przekłada się to na spadek o aż 57,85% względem wyniku z 2018 roku, który wyniósł 789 milionów dolarów. Kiedy porówna się zeszłoroczną sumę wygenerowaną przez HTC w stosunku do 2017 roku, całość wygląda jeszcze gorzej, bo mowa o astronomicznym spadku wynoszącym 87%.

Zobacz także: Netflix czy HBO GO? Subskrybuje oba, ale tylko z jednego namiętnie korzystam

Tim Culpan z Bloomberga celnie wypunktował opisywane wyniki finansowe informując, że Apple na samych tylko AirPodsach zarabia więcej w dwa tygodnie niż HTC przez cały rok na sprzedaży wszystkich produktów. Nie da się ukryć, że spoglądając na przychody HTC z tej strony, sytuacja firmy wygląda jeszcze gorzej. Bez wątpienia jednym z powodów tak ogromnego spadku jest niemal całkowity brak nowych smartfonów, które zostałyby wycenione rozsądnie w stosunku do swoich możliwości. Ciężko powiedzieć, jak ukształtuje się przyszłość tajwańskiego przedsiębiorstwa, ale z pewnością nie zapowiada się ciekawie. Za każdym razem, gdy stwierdzam, że gorzej już być nie może, HTC pokazuje mi, że jednak może. Mam nadzieję, że bieżący rok okaże się dla producenta nieco bardziej łaskawy.

Źródło: PhoneArena

Sprawdź najnowsze wpisy