ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Netflix czy HBO GO

Netflix czy HBO GO? Subskrybuję oba, ale tylko z jednego namiętnie korzystam

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Artykuły

Serwisy streamingowe z filmami i serialami to domena XXI wieku. Wypożyczalnie już dawno odeszły do lamusa, bowiem korzystanie ze wspomnianych platform jest wygodniejsze, a w dodatku o wiele tańsze. Dwoma szczególnie liczącymi się na naszym rynku graczami jest oczywiście Netflix oraz HBO GO. Osobiście subskrybuje oba, ale tylko z jednego namiętnie korzystam. W tym tekście postaram się odpowiedzieć na często zadawane pytanie, a mianowicie: Netflix czy HBO GO?

Netflix czy HBO GO? Porównanie obu serwisów

Netflix

Wiele osób zastanawia się, co wybrać: Netflix czy HBO GO? Od dłuższego czasu subskrybuje obie platformy, więc nie mam takiego problemu. Aby odpowiedzieć na tytułowe pytanie, zróbmy najpierw małe porównanie.

Zacznijmy od pakietów i cen. Otóż Netflix oferuje aż trzy różne plany abonamentowe – Podstawowy, Standard oraz Premium. Pierwszy kosztuje 34 zł miesięcznie, drugi 43 zł miesięcznie, a ostatni – aż 52 zł na miesiąc. Pakiety różnią się od siebie jakością wideo oferowanych tytułów (HD, FullHD, UHD) oraz liczbą osób, które mogą korzystać z jednego konta (1, 2, 4). W przypadku HBO GO sprawa ma się zupełnie inaczej, bowiem platforma oferuje tylko jeden plan, który kosztuje 24,99 zł miesięcznie i zapewnia jakość wideo automatycznie dopasowującą się do jakości łączą oraz urządzenia użytkownika. Z konta mogą korzystać jednocześnie dwie osoby. Gołym okiem widać, gdzie jest korzystniej.

Oba serwisy mają swoje aplikacje na wszystkie kluczowe platformy, choć pod tym względem Netflix bije HBO GO na głowę. Apka Netflixa zarówno na smartfonie, jak i telewizorze, jest o wiele bardziej dopracowana i intuicyjna, choć to nie tak, że z tej od HBO GO nie da się korzystać. Da się, ale wolniej i nie do końca intuicyjnie. Obie pozycje pod względem funkcji oferują mniej więcej to samo.

Netflix czy HBO GO – najważniejsze, czyli biblioteka filmów i seriali

HBO GO za darmo

Zarówno Netflix, jak i HBO GO mogą się pochwalić bardzo obszerną biblioteką filmów i seriali. Ta Netflixa jest większa, ale na HBO GO również jest co oglądać. W obu serwisach znajdziemy produkcje oryginalne, jak i te na bazie licencji, wykupione na określony okres. Skupmy się jednak na tych oryginalnych, gdyż wiele tytułów na licencji znajdziemy tu i tu.

Zobacz także: [Promocje dnia] Xiaomi Mi Band 3, AMD Ryzen 7 2700X, Honor View 20 i więcej w super cenach!

Nie będę kłamał – to HBO GO jest tym serwisem, z którego korzystam namiętnie. Seriale oryginalne tej platformy moim zdaniem biją na głowę większość tytułów autorstwa Netflixa. Z mojego punktu widzenia wygląda to po prostu tak, że Netflix idzie w ilość, a HBO GO – w jakość. Historie opowiadane w większości produkcji HBO GO są naprawdę bardzo wciągające i przemyślane, a co ważne – firma nie boi się podejmować kontrowersyjnych tematów i nie ulega presji wszechobecnej poprawności politycznej. Seriale opisywanego serwisu są po prostu o wiele dojrzalsze, lepiej napisane, a w dodatku mogą się pochwalić lepszymi efektami specjalnymi.

To oczywiście nie tak, że Netflix nie robi nic fajnego – wręcz przeciwnie, także można na nim znaleźć wiele ciekawych produkcji, choć osobiście muszę się mocno postarać. Nie sposób nie zauważyć, że w większości tytułów Netflix celuje w młodszych widzów, pod których odpowiednio dopasowuje swoje produkcje.

Netflix czy HBO GO – podsumowanie

Kiedy ktoś pyta mnie, co wybrać mając w puli Netflixa i HBO GO, zawsze odpowiadam jednym i tym samym zdaniem: to zależy, czego oczekujesz. Choć w moim przypadku bez wahania stawiam na HBO GO, nie oznacza to, że inni muszą podzielać moje zdanie. Aby wybrać odpowiednią dla siebie platformę, najlepiej po prostu skorzystać z darmowego okresu testowego w przypadku HBO GO i wykupić choćby najtańszy pakiet Netflixa, żeby sprawdzić kilka tytułów, które oferują.

A Wy co wolicie? Dajcie znać w komentarzach!

Jeśli interesuje cię aktualniejsze porównanie obu serwisów, to przeczytaj ten tekst: Netflix kontra HBO GO w 2021 roku.

Sprawdź najnowsze wpisy