NEWSY4 mm Michał Derej2020-01-11 Google Pay z nową funkcją. Wybrani studenci do usługi dodadzą już legitymację

Układy od Huawei dla konkurencji – firma rozpoczyna ofensywę

1 minuta czytania
Komentarze

HiSilicon to spółka zależna od Huawei, której celem jest projektowanie autorskich układów dla giganta. Pierwotnie miała ona tworzyć procesory na wyłączność dla chińskiego lidera rynku. Okazało się jednak, że Huawei postanowił zmienić strategię i rozpoczął sprzedaż swoich procesorów firmom zewnętrznym. Warto tu zaznaczyć, że HiSilicon jest uważany za największego chińskiego projektanta układów scalonych.

Huawei sprzedaje procesory konkurencji

Huawei sprzedaje procesory

Właśnie została uruchomiona spółka Shanghai HiSilicon. Została ona założona jako firma zajmująca się projektowaniem układów scalonych na otwarty rynek. Tymczasem Shenzhen HiSilicon pozostanie odpowiedzialny za działalność firmy w zakresie projektowania układów scalonych wyłącznie dla Huaweia. Oznacza to, że raczej nie zobaczymy smartfonów z procesorami z rodziny Kirin od innych producentów niż Huawei. Przynajmniej w najbliższej przyszłości, bo ze względu na dość trudną sytuację producenta w segmencie smartfonów wszystko jest możliwe. Najprawdopodobniej to właśnie działania USA są przyczyną zmiany podejścia Huaweia.

Zobacz też: Elon Musk zdradza plany SpaceX na najbliższą przyszłość

Ta zmiana strategii pojawiła się pod hasłem Everything Connected, ponieważ firma rozszerza swój zakres działania. W tym celu HiSilicon zmienił nazwę niektórych swoich linii produktów. Na przykład seria produkująca układy dla kamer bezpieczeństwa została zmieniona na Smart Vision i chce się rozszerzyć na produkty konsumenckie i motoryzacyjne. Linie telewizyjne i set-top łączą się w linię produktów Smart Media. Po trzecie, firma chce rozszerzyć swoją działalność w zakresie łączności i kontynuować działalność AI/IoT, skróconą jako AIoT.

Źródło: Tomshardware

Motyw