ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Huawei największym producentem procesorów w Chinach

Nie ma szans na Kirina 1020 przed drugą połową przyszłego roku

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Huawei zapowiedział już premierę swojego flagowego układu Kirin 1020. Ma on oferować niezwykły wręcz skok wydajności sięgający do 50% względem poprzednika. Okazuje się jednak, że nie jest fizycznie możliwe, żeby pojawił się on na rynku wcześniej niż przed jesienią przyszłego roku. I jest to wbrew pozorom bardzo dobra wiadomość dla wszystkich fanów tej chińskiej marki smartfonów.

Kirin 1020 pojawi się jesienią

Huawei Kirin 1020 jesień

Wiadomość pochodzi z Weibo. Jeden z pracowników napisał po prostu:

5 nm Baltimore, gotowy do weryfikacji!

W przeszłości, wewnętrzne kody chipów Hisilicon były zwykle nazwane po zagranicznych miastach. Jednak skąd wzięła się ta jesień przyszłego roku? Już wyjaśniam. Jedyną firmą posiadającą obecnie proces technologiczny 5 nm jest TSMC. Ta jednak nie zamierza udostępniać komercyjnie swojej technologii aż do drugiej połowy przyszłego roku. Najpierw zamierza ją jeszcze udoskonalić oraz zwiększyć efektywność produkcji. Nie ma najmniejszych szans, żeby do tej pory jakiś inny producent układów był w stanie zaprezentować taki proces. Dodatkowo Huawei i TSMC współpracują ze sobą od wielu lat, więc to, że tajwański Gigant będzie produkował procesor Kirin 1020, jest bardziej niż pewne.

Zobacz też: Obie części Wasteland na PC do pobrania za darmo

Warto wspomnieć, że według plotek Kirin 1020 pomija rdzenie Cortex-A77 i będzie bazował na ich następcach, czyli Cortex-A78. To jednak jedynie pogłoski. Jednak gdyby okazały się one prawdą, układ ten górowałby nad konkurencją czymś więcej, niż tylko mniejszymi tranzystorami. Dodatkowo zgodnie z konwencją, nowe flagowe procesory Huawei będą prezentowane każdej jesieni. W pierwszej kolejności trafiają one do smartfonów z serii Mate. Najprawdopodobniej więc to Huawei Mate 40 będzie pierwszym smarfonem wyposażonym w ten potężny układ.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy