Martin Mellor, szef firmy Ericsson w Polsce uważa, że obecnie sieć przekazuje tylko dwa zmysły, jednak już niedługo poczujemy przez internet smak, zapach, a nawet dotyk. Mellor mówił o tym na konferencji Media Przyszłości, którą zorganizowała Polska Agencja Prasowa.

Kiedy poczujemy przez internet smak oraz inne zmysły?

poczujemy przez internet smak

Szef firmy Ericsson opowiadał o tym, jak będzie wyglądał świat w 2030 roku. To właśnie wtedy internet ma umożliwić nam przekazywanie odczuć smakowych i zapachowych czy dotyku. Technologie virtual reality oraz augmented reality mają być dostępne w bardzo wysokiej jakości. Tak wysokiej, że trudne będzie odróżnienie efektów ich działania od tego, co obserwujemy w realnym świecie.

Co jeszcze może czekać nas za 10 lat?

Martin Mellor uważa też, że w 2030 roku fake newsy nie będą miały racji bytu, ponieważ będą błyskawicznie weryfikowane. Poprawić ma się prywatność w sieci, a rozwój sieci 5G ma spowodować szereg korzyści. Należą do nich, chociażby energooszczędność oraz lepsza niezawodność i szybkość działania sieci. Konsumpcja treści wideo ma wzrosnąć, ponieważ połączenia internetowe będą miały absolutnie minimalne opóźnienie. Ma to pozwolić także na lepszą jakość transmisji na żywo. Możliwości sieci 5G mają zostać wykorzystane także w sygnalizacji świetlnej, autonomicznych autach oraz robotach.

Czytaj także: Apple stopniowo zmniejsza znaczenie Samsunga jako dostawcy kluczowej części do iPhone’ów

Czy przewidywania Mellora są słuszne? Musimy jeszcze trochę poczekać, by przekonać się, ile jest racji w tym, co mówi. Technologia rozwija się niezwykle szybko i pozwala nam na coraz więcej. Czasem jednak ciężko trafnie ocenić kierunek tego rozwoju. Musimy przyznać natomiast, że wizja kolejnych zmysłów przekazywanych za pomocą sieci brzmi imponująco.

Źródło: WirtualneMedia.pl

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.