Apple Broadcom Odszkodowanie

Broadcom szuka nabywcy na swój dział modemów

2 minuty czytania
Komentarze

Broadcom szuka nabywcy na swój dział modemów i procesorów. Firma postanowiła właśnie, że w przyszłości będzie się koncertowała wyłącznie na oprogramowaniu. Według artykułu opublikowanego w Wall Street Journal Broadcom nawiązał współpracę z firmą Credit Suisse Group AG w zakresie usług inwestycyjnych w celu znalezienia potencjalnego klienta dla swojego działu modemów. Ten przez lata produkował chipy umożliwiające łączność komórkową telefonom. Obecnie jednak układy tego typu są zintegrowane w procesorach mobilnych.

Broadcom sprzedaje dział modemów

Broadcom sprzedaje dział modemów

Firma wygenerowała w 2019 roku przychody w wysokości 2,2 miliarda dolarów. Natomiast jej wartość może wzrosnąć o 10 miliardów dolarów, co potwierdzają źródła. Podczas wywiadu z WSJ, dyrektor generalny Broadcomu Hock Tan odnosił się do działu modemów jako samodzielnej franczyzy, która nie pasuje zbyt dobrze do zwykłej działalności firmy. W przeszłości Broadcom był nabywcą firm sieciowych, oprogramowania i półprzewodników. W ciągu ostatnich kilku lat Broadcom dostosował swój moduł biznesowy do oprogramowania. Firma zakończyła transakcję zakupu rozwiązań biznesowych firmy Symantec w listopadzie 2019 roku. Stało się to w ramach masowego przejęcia o wartości 10,7 mld dolarów. Wcześniej, w 2018 roku, firma Broadcom zakupiła CA Technologies za 18,9 mld dolarów.

Zobacz też: Telegram nową przystanią dla ekstremistów politycznych w internecie?

Chris Caso, który jest analitykiem firmy bankowości inwestycyjnej Raymond James, twierdzi, że do potencjalnych nabywców jednostki chipowej RF firmy Broadcom należą Qorvo, Qualcomm i Skyworks Solutions. Caso twierdzi, że szerokopasmowe FBAR-y firmy Broadcom są najlepsze w branży i odegrają kluczową rolę we wdrożeniu sieci 5G. Oczekuje się jednak, że Apple zaoferuje najwyższą cenę za jednostkę chipową RF, która już teraz jest wykorzystywana w iPhone.

Źródło: Gizmochina