Apple Broadcom Odszkodowanie

Broadcom chce wejść na rynek cyberbezpieczeństwa

Newsy

Dywersyfikacja źródeł dochodów jest niezwykle istotną kwestią dla każdego, dużego przedsiębiorstwa. Właśnie dlatego niemal każdy duży producent smartfonów ma w swojej ofercie produkty, które trudno skojarzyć z inteligentnymi telefonami. Są nimi na przykład lodówki, sokowirówki czy odkurzacze. Dzięki temu nawet w przypadku problemów związanych z rynkiem konkretnych urządzeń może się utrzymać na rynku dzięki dochodom z innych źródeł. Najlepszym przykładem jest tutaj LG, którego dział smartfonów już od kilku lat notuje same straty. Jednak firma jako całość wciąż jest na sporym plusie.

Broadcom chce kupić Symantec

Broadcom chce kupić Symantec

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Nieco ponad rok temu Broadcom złożył ofertę zakupu konkurencyjnego producenta chipów, czyli Qualcomma. Oferta została zablokowana przez prezydenta USA Donalda Trumpa, powołując się na względy bezpieczeństwa. Broadcom jest podobno gotowy do podjęcia kolejnego ważnego kroku naprzód, ponieważ wygląda na to, że chce zająć się także gałęzią bezpieczeństwa i to od strony oprogramowania. Przeciek Bloomberga cytuje ludzi znających potencjalną transakcję. Ujawnili oni, że Broadcom prowadzi zaawansowane rozmowy w celu przejęcia firmy Symantec zajmującej się bezpieczeństwem cybernetycznym. Symantec jest największym na świecie producentem oprogramowania bezpieczeństwa cybernetycznego i dostarcza produkty i usługi dla ponad 350 000 organizacji i 50 milionów ludzi.

Zobacz też: Jak włączyć Tryb Awaryjny i do czego on służy?

Umowa może zostać zawarta już w ciągu kilku tygodni. Nie należy jednak zapominać, że nie została jeszcze sfinalizowana, a rozmowy mogą się jeszcze załamać. Będzie to drugie duże nabycie firmy związanej z oprogramowaniem przez Broadcom, jeśli oczywiście dojdzie do skutku. Producent procesorów w zeszłym roku przejął CA Technologies o wartości 18 miliardów dolarów. Wiadomość o złożeniu oferty kupna przez Broadcom sprawiła, że akcje Symantec wystrzeliły w górę o 22% w rozszerzonym obrocie. Jednak ani Broadcom, ani Symantec nie skomentowały tej wiadomości.

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x