Motorola Kore z Androidem Ice Cream Sandwich?

2 minuty czytania
Komentarze
Motorola-XOOM-2-ICS

Pomimo tego, że Motorola Xoom była pierwszym tabletem z systemem Honeycomb, to urządzenie nie odniosło zbyt wielkiego sukcesu. Amerykański producent  nie rezygnuje jednak z walki i najprawdopodobniej wkrótce wypuści kolejne dwa nowe tablety z Androidem.

Teoretycznie Xoom miał wszystko, co było niezbędne do odniesienia sukcesu – znaną markę, dobrą konfigurację sprzętową i dobrą jakość wykonania. Nie bez znaczenia jest również to, że Motorola uzyskała sporą pomoc i wsparcie ze strony Google. Czynnikiem, który ostatecznie przyczynił się do niewielkiego sukcesu rynkowego była zbyt wysoka cena.

Osoby, które nabyły Motrolę Xoom z pewnością nie są zbyt zadowolone z faktu, że konkurencyjne urządzenia, jak np. Asus Eee Pad Transformer znacznie wcześniej otrzymują aktualizacje do najnowszej wersji systemu Honeycomb. Oczywiste jest to, że Motorola ma jakiś konkretny powód, który przyczynia się do raczej kiepskiego wsparcia użytkowników w kwestii aktualizacji.

Przyczyną może być to, że Motorola pracuje nad dwoma nowymi urządzeniami z systemem Honeycomb. Pierwszym z nich będzie Xoom 2, który już od dłuższego czasu jest wspominany przy okazji licznych plotek. Obserwatorzy poczynań Motoroli zauważyli, że producent ostatnio zdecydował się na rejestrację kilku nowych domen, np. MotorolaKore.com, czy MotoKore.com.

Oczywiście ten fakt rodzi pewne domysły, że drugi tablet zapowiedziany przez Sanjaya Jha (Dyrektor Generalny oddziału Mobility Motoroli) będzie nosił nazwę Kore. Na tę chwilę niewiele wiadomo na temat tego urządzenia.

Data debiutu rynkowego tych tabletów nie jest jeszcze znana, jednak istnieje bardzo duża szansa, że urządzenia te będą działały w oparciu o najnowszą wersję Androida – Ice Cream Sandwich. Zagadką pozostaje również to, czy producent zdecyduje się na wykorzystanie najnowszego układu Tegra 3 Nvidii, czy może wybierze firmę Texas Instruments.

źródło: TechCrunch

Motyw