note 4

Samsung do swojej flagowej serii Galaxy wprowadza interesujące dodatki, które, przynajmniej w teorii, pozwalają nam monitorować swój tryb życia. S Health stał się potężnym narzędziem, dzięki któremu możemy kontrolować nasze treningi, ćwiczyć kondycję z krokomierzem, zmierzyć puls po porannym joggingu, co umożliwi skontrolowanie pracy naszego serca, a nawet zadba o odpowiednie odżywianie w zakładce „Żywienie”. Galaxy Note 4 rozbuduje to jeszcze o ochronę naszej skóry.

 

W nowym modelu serii Note pojawi się czujnik UV, dzięki któremu dowiemy się o potencjalnym zagrożeniu oraz dostaniemy rady dobrane adekwatnie do pogody. Jednak sprawdzanie nie będzie odbywało się automatycznie, a będzie wymagało od nas małej pomocy – prawdopodobnie naszym zadaniem stanie się trzymanie smartfona pod kątem 60 stopni w stronę słońca. Na ten moment jednak nie znamy umiejscowienia czujnika.

 

Dzięki zbadaniu promieni ultrafioletowych aplikacja wskaże nam niebezpieczeństwo w zakresie od niskiego do wręcz ekstremalnego, a przy tym poleci czy powinniśmy założyć okulary słoneczne, posmarować się olejkiem do opalania lub po prostu uniknąć takiego promieniowania i wyjść na spacer nieco później.

 

Prezentacji słuchawki możemy oczekiwać na Międzynarodowej Wystawie Radiowej, która odbędzie się w Berlinie w pierwszym tygodniu września.

 

Jak Wam się podoba taki pomysł? Przyznaję, że sukcesywne rozbudowywanie aplikacji S Health to niezły marketing, choć nie ukrywam, że to mi się bardzo podoba. Osobom aktywnym fizycznie oraz trzymającym formę z pewnością taki podręczny, interaktywny dzienniczek pomoże w codziennych treningach. Choć z drugiej strony taki czujnik UV to zwykły gadżet.

 

źródło: Android Authority

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.