ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Składany Xiaomi z wysuwanym aparatem

Xiaomi przechodzi samo siebie – składany smartfon z wysuwanym wyświetlaczem i ekranem powiadomień

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Xiaomi przyznano patent na kolejny składany smartfon o konstrukcji zbliżonej do Motorola Razr 2019. Jest to drugi patent, który Xiaomi otrzymało na taki wzór w ciągu miesiąca. Pokazuje on urządzenie, które składa się pionowo. Jednak istnieją pewne istotne różnice w porównaniu z poprzednim wzorem. Możliwe więc, że chodzi tutaj o zupełnie inne urządzenie. Czyżby Xiaomi planowało wypuścić całą serię takich smartfonów?

Składany Xiaomi z wysuwanym aparatem

W odróżnieniu od pierwszego patentu, który ma ramkę na górze wyświetlacza przeznaczoną dla aparatu i czujników, wzory dla nowego patentu pokazują, że ekran zajmie cały front urządzenia. Oczywiście aparatu selfie tu nie zabraknie. Ten będzie jednak konstrukcją wysuwaną zza wyświetlacza. Co ciekawe znajdzie się przy nim lampa błyskowa oraz czujnik o nieznanym przeznaczeniu.  Z tyłu telefonu znajduje się podwójny aparat fotograficzny i lampa błyskowa. Największe wrażenie jednak robi to, że są one umieszczone wewnątrz małego wyświetlacza powiadomień. Jego celem jest informowanie o stanie urządzenia i nowych wiadomościach, kiedy smartfon jest złożony.

Zobacz też: Apple wydaje iOS 13.3 i przy okazji aktualizuje macOS Catalina

Mały ekran z trzema otworami na aparat robi spore wrażenie. Przy okazji podnosi zauważalnie cenę urządzenia. Można więc założyć, że jeśli ten smartfon trafi na rynek, to będzie konstrukcją flagową. Xiaomi już od dawna pracuje nad składanym smartfonem. Jednak jak do tej pory głównie przygotowuje odpowiednie patenty. Możliwe więc, że producent chce odkryć optymalny wzór, zanim zacznie produkcję konkretnego urządzenia. W końcu jest to zupełnie nowy rynek i tak na dobrą sprawę jeszcze nie wiadomo, czego ludzie oczekują od tego typu smartfonów.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy