sony bootloader unlock

 

Główną cechą Androida jest jego otwartość na wszelkie modyfikacje. Niestety, choć z początku istnienia tego systemu było to utrudnione zadanie to z czasem rosnąca rzesza deweloperów sprawiła, że najdrobniejsze zmiany w ustawieniach niedostępnych dla przeciętnego użytkownika stały się banalne.

 

Taki rozwój wydarzeń nie przypasował producentom i tym samym największym utrudnieniem dla posiadacza smartfona z Androidem stał się zablokowany bootloader umożliwiający wgrywanie modyfikowanych systemów. Jednak firmy znalazły bezpieczniejsze wyjście z tej sytuacji – ok, blokujemy bootloader, ale umożliwimy bardzo łatwe odblokowanie. Co chcemy w zamian? Utrata gwarancji i oficjalnego wsparcia. Taki system właśnie wystartował dla użytkowników Xperii. Co prawda to już druga taka edycja od Sony, gdyż już wcześniej można było w łatwy sposób odblokować japońskie smartfony. Tym razem również nie jest to trudne zadanie. Wystarczy z listy wybrać swój model, podać numer IMEI i adres e-mail. Na ten ostatni otrzymamy poszukiwany kod, który sprawi, że nasz smartfon zostanie odblokowany.

 

Zainteresowanych zapraszam na stronę Sony: Klik! Jednak należy pamiętać z jakim ryzykiem wiąże się powyższa operacja – utrata gwarancji i oficjalnego wsparcia w zamian za otworzenie sobie wachlarza modyfikacji. Zainteresowani?

 

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.