ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Mac Pro

Najnowszy Mac Pro już dostępny w Polsce – najmocniejsza wersja kosztuje… prawie ćwierć miliona złotych

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Kilka miesięcy temu Apple zaprezentowało najnowszego Maca Pro, czyli komputer stacjonarny przeznaczony dla profesjonalistów. Nie jest tajemnicą, że sprzęty z logiem nadgryzionego jabłka do najtańszych nie należą, ale chyba nikt się nie spodziewał, że najbardziej „dopakowana” wersja wspomnianego komputera będzie się wiązała z koniecznością wydania prawie 250 tysięcy złotych.

Mac Pro w Polsce – cena i dostępność

Mac Pro

Jeśli czekaliście, aż Mac Pro trafi do sprzedaży, to już możecie przymierzać się do zakupu. Najtańsza, a zarazem podstawowa konfiguracja tego komputera kosztuje w naszym kraju 27999 zł. Jeśli jednak nie uznajecie kompromisów i chcecie mieć zawsze to, co najlepsze, to za najmocniejszą wersję Maca Pro musicie wyłożyć 242079 zł, lub jak kto woli – prawie ćwierć miliona polskich złotych. Wcale nie żartuje – sprawdźcie sami na stronie sklepu Apple.

Zobacz także: 100 gigabajtów internetu za darmo dla wybranych klientów Play! Jak odebrać prezent?

Zdecydowanie najdroższym elementem najmocniejszej konfiguracji Maca Pro jest pamięć RAM – 1,5 TB (12×128 GB) kosztuje równe 120 tysięcy złotych. Na drugim miejscu plasują się dwa procesory Radeon Pro Vega II Duo (każdy z 2×32 GB pamięci HBM2) w cenie 51 tysięcy i 840 złotych. Ostatnie miejsce na podium zajmuje 28-rdzeniowy procesor Intel Xeon 2,5 Ghz z Turbo Boost do 4,4 Ghz wyceniony na 33 tysiące i 660 złotych. Nie da się ukryć, że są to kwoty, które wprawiają w osłupienie. Dla porównania, w Stanach Zjednoczonych najmocniejsza wersja Maca Pro w tej samej konfiguracji co w Polsce kosztuje o prawie 37 tysięcy złotych mniej.

Źródło: Apple

Sprawdź najnowsze wpisy