Brytyjski premier używa Huaweia P20

Brytyjski sojusznik Trumpa w walce z Huaweiem używa… P20

2 minuty czytania
Komentarze

Pamiętacie zapewne sytuację, kiedy ambasador Huaweia prywatnie korzystał ze smartfonów innej marki? To tutaj mamy sytuację całkowicie odwrotną. Premier Wielkiej Brytanii wywołał obawy o bezpieczeństwo narodowe. Okazało się bowiem, że korzysta on ze smartfonu Huawei P20. Co zabawne jest on sojusznika Trumpa w walce z tym producentem. Popiera zdanie amerykańskiego prezydenta na temat tego, że Huawei działa na rzecz chińskiego wywiadu.

Brytyjski premier używa Huaweia P20

Brytyjski premier używa Huaweia P20

Boris Johnson używał smartfonu Huawei P20 do zrobienia zdjęcia z prezenterami ITV. Jednak rzecznik konserwatystów zaprzeczył, że telefon należał do premiera. Jednak w takim razie. dlaczego robił zdjęcie cudzym telefonem? Dlaczego nie zostało ono wykonane przez właściciela urządzenia? Jest to dość zabawne, biorąc pod uwagę poglądy premiera. W końcu on sam argumentował, że sprzęt telekomunikacyjny Huawei może być używany do szpiegowania ludzi na Zachodzie. Stany Zjednoczone, które umieściły Huawei na liście podmiotów, wcześniej zasugerowały, że przyszła współpraca z innymi członkami partnerstwa na rzecz wymiany informacji wywiadowczych Five Eyes mogłaby być zagrożona, gdyby chińskiemu przedsiębiorstwu przyznano rolę w brytyjskiej infrastrukturze 5G. Do tego sojuszu należą: Wielka Brytania, Kanada, Australia i Nowa Zelandia.

Zobacz też: Błyskawiczna wyprzedaż Honora V30 okazała się ogromnym sukcesem

Boris Johnson powiedział wcześniej, że nie narazi brytyjskiego bezpieczeństwa narodowego na szwank. Dlatego jest przeciwny temu, żeby powierzyć Huaweiowi rolę w budowaniu brytyjskiej sieci 5G.

W przypadku Huaweia i 5G nie chcę, aby kraj ten był niepotrzebnie wrogo nastawiony do inwestycji zagranicznych. Z drugiej strony, nie możemy zaszkodzić naszym żywotnym interesom bezpieczeństwa narodowego. Zwłaszcza nie możemy zaszkodzić naszej zdolności do współpracy z innymi partnerami w dziedzinie bezpieczeństwa Five Eyes. To będzie kluczowym kryterium, które będzie stanowiło podstawę naszej decyzji w sprawie Huawei.

— Powiedział.

Chiński gigant Huawei pozostaje również przedmiotem przeglądu rządowego w celu sprawdzenia, czy powinien on zostać dopuszczony do innych niż istotne części brytyjskiej infrastruktury 5G.

Źródło: Gizmochina

Motyw