ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Widzieliśmy gogle VR od Samsunga – wyciekły grafiki Gear VR

Autor: Kacper Bąk Kategoria: Newsy
vr_manager_setup

Kilka tygodni temu informowaliśmy, że prawdopodobnie jeszcze w tym roku zobaczymy okulary wirtualnej rzeczywistości dostarczone przez Samsunga. Dziś te informacje nie tylko się potwierdzają, ale też możemy podzielić się z Wami kilkoma interesującymi przeciekami.

Informatorzy serwisu sammobile.com poinformowali właśnie, że urządzenie o nazwie Samsung Gear VR ujrzymy razem z premierą Note 4, już podczas wrześniowych targów IFA w Berlinie. Co ciekawe sprzęt miałby być praktycznie pozbawiony własnych podzespołów i do działania wymagać podłączenia za pomocą USB 3.0 smartfonu z serii Galaxy. Słuchawkę ma się dokować w okularach, aby te mogły korzystać z jej akcelerometru, żyroskopu, procesora a nawet baterii. Takie rozwiązanie pozwoli na znaczne obniżenie kosztów produkcji Gear VR, ale nie sposób przewidzieć jaka część tej oszczędności wpłynie na obniżenie ceny końcowej urządzenia, a jaka zostanie przeznaczona na tzw. podatek od nowości.

vrmanager_stub_022

Rozwiązanie Samsunga w gruncie rzeczy ma duży potencjał do spopularyzowania rozwiązań oferujących wirtualną rzeczywistość. W tej chwili Samsung wg mnie jest jedną z dwóch firm, które mogą wpłynąć na developerów na tyle skutecznie, aby pojawiło się ciekawe oprogramowanie wykorzystujące nowe możliwości (w tym jedyną tym zainteresowaną – sadownicy zajęci są wprowadzaniem klawiatur firm trzecich do swojego systemu). Do osiągnięcia sukcesu będzie trzeba jednak spełnić dwa warunki: Gear VR musi być relatywnie tani oraz bardzo wygodny. Czy to się uda? Sprawdzimy to osobiście już za dwa miesiące w Berlinie.

Źródło: sammobile.com

Sprawdź najnowsze wpisy