AmazonTablety

Podstawowym problemem aktualnie dostępnych tabletów jest ich cena. Użytkownicy uważają, że stosunek ceny do jakości nie jest wystarczająco atrakcyjny. Przed firmą Amazon stoi ogromna szansa zaoferowania urządzenia, które będą dostępne dla każdego. Oczywiście wymaga to podjęcia odpowiednich działań.

Amazon jest niekwestionowanym liderem w dziedzinie e-commerce, oferując wiele różnych produktów po bardzo atrakcyjnych cenach. W maju pojawiły się pierwsze doniesienia dotyczące planów stworzenia dwóch nowych tabletów z systemem Android. Zdaniem ekspertów, oferta Amazona może zrewolucjonizować rynek.

Przed tą amerykańską korporacją stoi niełatwe zadanie – stworzenie niedrogiego, ale funkcjonalne tabletu, którego konfiguracja sprzętowa będzie zachęcała do zakupu. Kluczowy staje się odpowiedni dobór komponentów. Wiadomo już, że dwu- i czterordzeniowe procesory ma dostarczać firma Texas Instruments.

Ostatnie doniesienia dotyczą ekranów. Jak wiadomo zastosowane mają być wyświetlacze o przekątnej 7 i 10 cali. Jak obniżyć koszty w przypadku tego elementu? Amazon znalazł rozwiązanie i polega ono na wybraniu ekranów dotykowych, które wykrywają mniejszą liczbę palców – w tym konkretnym przypadku dwa.

Naturalnie powstaje od razu pytanie – jakie będzie miało to przełożenie na funkcjonalność urządzenia? Zdaniem niektórych osób, może to być dość duży problem – szczególnie, gdy Honeycomb lub jakaś inna aplikacja będzie obsługiwała większą liczbę punktów dotyku.

źródło: DigiTimes

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula