samsung-galaxy-tab-p1000

Pierwsze informacje na temat Androida Gingerbread dla Samsunga Galaxy Tab zaczęły się pojawiać już kilka miesięcy temu. Samsung jeszcze oficjalnie nie potwierdził rozpoczęcia aktualizacji, ale kolejni użytkownicy, którzy zakupili to urządzenie w Wielkiej Brytanii, otrzymują dostęp do Androida 2.3.

Galaxy Tab był pierwszym tabletem Samsunga z systemem Android, który spotkał się dużym zainteresowaniem ze strony użytkowników. Konfiguracja sprzętowa tego 7-calowego tabletu pozwala na całkiem komfortowe korzystanie zarówno z multimediów, jak i internetu. Ponadto dużym atutem Galaxy Taba są niewielkie wymiary.

Najpoważniejszą wadą Galaxy Taba był system, który nie został zaprojektowany z myślą o tego typu urządzeniach. W momencie premiery P1000 był wyposażony w Androida Froyo, który pod wieloma względami ustępował najnowszej wersji – Gingerbread. Aktualizacja jednak zbliża się wielkimi krokami i wkrótce powinna być dostępna w kolejnych krajach.

W ostatnich dniach zaczęły się pojawiać również informacje dotyczące aktualizacji do Honeycomb 3.2. Jak wiadomo, ta wersja systemu dedykowanego dla tabletów jest kompatybilna również z 7-calowymi urządzeniami. Zaczynają więc krążyć plotki, że wśród tabletów, które mogą otrzymać Honeycomba znajdują się m.in. HTC Flyer i Samsung Galaxy Tab.

Aktualizacja Androida dla Samsunga Galaxy Tab dostępna jest za pośrednictwem aplikacji KIES – niestety nie ma możliwości instalacji przez OTA (over the air). Nadal nie wiadomo, kiedy dostęp do najnowszej wersji otrzymają użytkownicy z Polski.

źródło: Softpedia

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula