Dinara – dwurdzeniowiec z ekranem HD od Motoroli?

Newsy

motorola-red-logo

 

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Czas na garść plotek. Do Internetu trafiły dziś pierwsze doniesienia na temat nowego projektu Motoroli, występującego pod nazwą kodową Dinara. To urządzenie ma być nowym flagowym modelem amerykańskiego producenta, a jego specyfikacja ma przyćmić całą konkurencję.

Po pierwsze będzie się on wyróżniał dużym ekranem (prawdopodobnie ponad 4.3″) o rozdzielczości HD, a jego stylistyka będzie zbliżona do oglądanego na targach MWC DROID Bionic. Mocnym punktem tego smartfonu ma być aparat 13 Mpx, wspierany przez przednią kamerkę VGA.

Procesor urządzenia ma być produkowany przez Texas Instruments; możemy stawiać na dwurdzeniowy OMAP 4430 (1 GHz), bądź OMAP 4460 (1.5 GHz). Potężniejszy OMAP 4470 (1.8 GHz) ma pojawić się w ogólnej sprzedaży dopiero na początku przyszłego roku, więc jego obecność w Dinara byłaby naprawdę dużym zaskoczeniem. Ilość pamięci RAM sięgnie 1 GB. Co ciekawe, bateria w tym smartfonie nie będzie wymienialna, przynajmniej według pierwszych doniesień.

Obecnie całość działa pod kontrolą Gingerbread, spodziewana jest szybka aktualizacja do ICS, gdy tylko będzie to możliwe. Podobno aktualnie trwają testy w Verizon Wireless, co wskazuje na to, że obsługiwana jest sieć CDMA. Możemy sądzić, że do sprzedaży trafi również odpowiednik GSM.

Brak informacji dotyczących bootloadera, miejmy nadzieję, że Motorola pójdzie w tej kwestii śladem innych producentów.

źródło: droid-life, phandroid, androidandme


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x