ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
samsung galaxy s20 s11 aparat bright night

Samsung Galaxy S11 z aparatem Bright Night – tryb nocny wkroczy na nowy teren

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Samsung Galaxy S11 nie będzie rewolucją w nomenklaturze Koreańczyków. To będzie ewolucja i na pewno nie pierwszy raz czytacie to na łamach naszego portalu. Niemniej warto to zaznaczać z prostego względu – wtedy mniej osób będzie narzekać na to, że firma stoi w miejscu. Jednak niekoniecznie tak musi być, o czym świadczą kolejne plotki, które wskazują na wyjątkowy rozwój aparatów. Już sam wygląd Galaxy S11 sugeruje mnogość matryc, a wśród nich może się pojawić coś wyjąkowego – Bright Night. W jaki sposób noc ma stać się… jasna? Teorii jest już wiele.

Samsung Bright Night to kolejny punkt, który może zachwycać w Galaxy S11

samsung galaxy s11 bright night patent

To tak naprawdę nie jest pierwszy raz, gdy Samsung używa sformułowania Bright Night. Koreańczycy odnoszą tę frazę do swojego trybu nocnego w tegorocznych flagowcach. Różnica w przypadku Galaxy S11 sprowadza się do powyższego zastrzeżenia nazwy matrycy. Tym samym nie spodziewajmy się wyłącznie specjalnego trybu pracy aplikacji z długim czasem naświetlania, a fizycznego modułu, który na swój sposób będzie rozświetlał noc. Naturalnie obecnie ciężko powiedzieć, co tak właściwie Samsung może wymyślić – czy to będzie jaśniejsza przysłona, czy też większe piksele? Pamiętając, że Koreańczycy prawdopodobnie wykorzystają matrycę 108 MPx, niczym w Xiaomi Mi Note 10, to do gry może też wejść łączenie pikseli. Mimo wszystko Galaxy S11 ma oferować aż 5 obiektywów, więc niewykluczone, że pojawi się dedykowana matryca do zdjęć w ograniczonych warunkach oświetleniowych.

Zobacz też: Oto sztuka stworzona przez sztuczną inteligencję.

Tryb nocny od 2018 roku stał się jednym z bardziej istotnych punktów w kontekście aparatów w smartfonach. Samsung w tym aspekcie został nieco w tyle, więc wyprzedzenie konkurencji jest jak najbardziej wskazane. Jednak to niejedyny punkt w fotografii, na którym Koreańczycy się skupiają w ramach serii Galaxy S11 – według wcześniejszych plotek i kodu aplikacji aparatu z One UI, to nie zabraknie też nagrywania filmów w 8K, widoku reżyserskiego, nocnych hyperlapsów, pionowych panoram i innych trybów.

Źródło: GSM Arena

Sprawdź najnowsze wpisy