Asus Eee Pad Transformer
Asus Eee Pad Transformer od momentu debiutu rynkowego cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród nabywców tabletów z systemem Honeycomb. Tajwański producent planuje w najbliższym czasie zwiększyć produkcję.

Transformer był tak naprawdę pierwszym tabletem z systemem Honeycomb dostępnym w bardzo rozsądnej cenie – różnica w tym aspekcie była szczególnie duża w momencie, gdy dokonywano porównań np. z Motorolą Xoom. Nie bez znaczenia jest również konfiguracja sprzętowa, która także jest jednym z atutów tego tabletu. W efekcie nie mogło być inaczej – Transformer sprzedaje się bardzo dobrze.

Pierwsze tygodnie od momentu, gdy tablet Asusa z Androidem pojawił się w sprzedaży, obfitowały w bardzo poważne problemy z dostępnością tego urządzenia. Producent dokładał wszelkich starań, aby sytuacja uległa jak najszybszej poprawie. Kilka tygodni później zoptymalizowano pracę linii produkcyjnych i w efekcie Transformer jest już normalnie dostępny.

Aktualnie Asus miesięcznie produkuje ponad 400 tys. sztuk Transformera i wygląda na to, że liczba ta zostanie zwiększona w najbliższym czasie do poziomu 500 tys. sztuk. Asus planuje w tym roku sprzedać ponad 2 miliony Transformerów i wiele wskazuje na to, że nie będzie większych problemów z realizacją założonego celu.

Sprzedaż najprawdopodobniej przyspieszy już wkrótce, gdy do oferty trafi wersja WiFi + 3G. Wiele osób odłożyło zakup tabletu z systemem Honeycomb do momentu, aż dostępna będzie wersja pozwalająca na pełne wykorzystywanie możliwości urządzenia również w sytuacji, gdy nie ma dostępu do sieci WiFi.

źródło: DigiTimes

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula