ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Spadnie sprzedaż Chromebooków

Chromebook poinformuje, że to już ostatnia aktualizacja i koniec wsparcia

Autor: Arkadiusz Stec Kategoria: Newsy

Chromebook jest mało popularnym laptopem w Polsce. Jeżeli jednak go posiadasz, to chciałbyś wiedzieć, czy to ostatnia aktualizacja, jaką właśnie otrzymałeś prawda? Wkrótce będzie można to sprawdzić. Z poniższego tekstu dowiesz się jak to zrobić i dowiesz się, kiedy skończy się wsparcie dla Twojego komputera z Chrome OS.

Chromebook i ostatnia aktualizacja – posiadacze smartfonów marzą o posiadaniu takiej wiedzy

Chromebook ostatnia aktualizacja

Korzystając ze smartfona lub innego urządzenia posiadającego system operacyjny często żyjemy w niewiedzy. Nie mamy pewności, kiedy producent zakończy wsparcie. Aby się tego dowiedzieć, musimy się czasem namęczyć. Jeden producent ogłasza w komunikacie prasowym, że będzie wspierał dany model przez X lat. Drugi milczy. Trzeci bardzo wymijająco informuje, że aktualizacja nastąpi „wkrótce”. Trzeba wtedy polegać na strzępach informacji typu wpis na Twitterze, wiadomości na forum od użytkownika mającego jakieś powiązanie z firmą lub domysłach innych posiadaczy sprzętu. Sam mam taki problem. Tablet Huawei, który dobrze mi służy od kilku miesięcy, niecierpliwie czeka na Androida Pie. Znalazłem już dwa różne terminy, oba już dawno minęły a aktualizacji brak. Nie jestem sam i wiem, że inni posiadacze także bezskutecznie szukają jakiejś wiarygodnej informacji.

Skąd mam wiedzieć, że to ostatnia aktualizacja mojego Chromebooka?

Chromebook ostatnia aktualizacja

Wkrótce każdy użytkownik Chromebooka będzie mógł sprawdzić, kiedy zakończy się okres wsparcia, dla posiadanego modelu. Aby to zrobić, trzeba będzie odwiedzić „Ustawienia”, następnie przejść do „Dodatkowych informacji” i odnaleźć opcję „Dowiedz się więcej”. To właśnie tam pojawi się data, informująca ile czasu pozostało do zakończenia wsparcia. Dzięki temu jasnym staje się, kiedy otrzymamy ostatnią aktualizację. Ta nowość jest obecnie dostępna jedynie dla testerów. Stabilna wersja systemu z tą funkcją pojawi się w lutym 2020 roku.

Informacja na wagę złota

Chromebook ostatnia aktualizacja

Ostatnia aktualizacja – informacja choć krótka to niezwykle istotna. Szkoda, że taka wiadomość nie jest standardem wśród producentów. Pozostaje kwestia tego, czy podana data faktycznie będzie ostateczną. Dla przykładu w świecie Androida było już kilka przypadków, w których producent zapowiadał aktualizację, a później zmienił zdanie i odłożył ją w czasie, bądź nie wydał jej wcale. Pozostaje mieć nadzieję, że terminy podane posiadaczom Chromebooków nie zostaną nigdy skrócone.

Zobacz także: Google przedłuża wsparcie dla ponad setki Chromebooków – oto pełna lista urządzeń

Źródło: Android Police, 9to5google

Sprawdź najnowsze wpisy