OneNote 2016

Microsoft wskrzesza starą aplikację OneNote

1 minuta czytania
Komentarze

Kilka dni temu Microsoft ożywił aplikację OneNote 2016 aktualizacją, która dodaje jej tryb ciemny. Sama funkcja nie robi aż takiego wrażenia jak sam fakt jej dodania. Wszystko dlatego, że jej producent ogłosił wcześniej, że nie będzie już aktualizował tej konkretnej aplikacji. Zamiast tego miał się skupić wyłącznie na osobnej aplikacji dla systemu Windows 10.

OneNote 2016 wraca do gry

OneNote 2016

Jak widać, firma musiała zmienić zdanie. OneNote product manager Ben Hodes ogłosił na sesji Microsoft Ignite, że jego zespół łączy cały dotychczasowy dorobek do bazy kodowej z 2016 roku. Oznacza to, że aplikacja z 2016 roku zyska więcej funkcji oprócz trybu ciemnego. Funkcje, które trafią do starego OneNote, obejmują funkcję ułatwiająca wyszukiwanie treści w notatkach, Tasks and To Do integration, a także niektóre funkcje dostępności. Zmiany te mają wchodzić stopniowo przez okres półtora roku. Ponadto Microsoft ogłosił, że program ten jest częścią planów Fluid Framework. Technologia ta pozwoli nam tworzyć pliki, które mogą być w wielu różnych formatach jednocześnie.

Zobacz też: Oferta Games with Gold na listopad

Nie jest do końca jasne, co stanie się z aplikacją OneNote dla systemu Windows 10. Najprawdopodobniej zostanie zachowana i firma będzie rozwijała obydwie wersje. Wiele jednak wskazuje, że tym razem skupi się na wersji z 2016 roku. Trudno też powiedzieć co jest przyczyną tej zmiany decyzji. Możliwe jednak, że Microsoft powoli zaczyna się godzić z tym że Windows 7 nie zniknie zbyt szybko z rynku. To jednak jedynie moje spekulacje na ten temat.

Źródło: Engadget

Motyw