OneNote 2016

OneNote dostanie tryb ciemny

1 minuta czytania
Komentarze

Tryb ciemny staje się coraz bardziej popularny w dzisiejszych czasach. Nie tylko wygląda fajnie, ale może również wspomóc oszczędzanie baterii na ekranach OLED, ponieważ ogranicza liczbę pikseli, które muszą być śwecić. Ostatnio wiele aplikacji dostało tryb ciemny. Microsoft postanowił nie zostawać w tyle i przygotowuje odpowiednią opcję dla swojego popularnego programu OneNote.

Tryb ciemny OneNote

tryb ciemny onenote

Około rok temu firma ogłosiła, że dokonuje przeglądu swojej aplikacji do pobierania notatek z nowymi funkcjami, które ułatwią korzystanie z niej. Pojawiła się również sugestia, że zbliża się odświeżona nawigacja po menu oraz liczne zmiany wizualne. Miały się one pojawić na każdej platformie, na której aplikacja jest dostępna, w tym na systemie Android.

Zobacz też: Gry na Androida 2019 – to będą hity! 6 tytułów, na które czekam

Jednak firma nie wspomniała wtedy nic o trybie ciemnym. Pojawiła się jednak wersja beta dla systemu Windows. Tryb ten przyciemnia wszystkie elementy wizualne z wyjątkiem tła arkusza, które pozostaje białe, miejmy nadzieję, że w ostatecznej wersji będzie ono czarne. Co ciekawe, ustawienia są zapisywane na koncie użytkownika Microsoft i przenoszone na pozostałe platformy, co oznacza, że włączenie trybu ciemnego na komputerze również zastosuje je w telefonie. Miejmy nadzieję, że funkcja ta zostanie wydana wkrótce, choć nie jest jasne, czy użytkownicy systemu Windows będą mogli z niej korzystać w pierwszej kolejności, czy też Microsoft wprowadzi ją na wszystkie systemy operacyjne w tym samym czasie.

Źródło: androidpolice

Motyw