sony xperia c

 

Nie od dziś wiadomo, że producent smartfonów nie jest w stanie przetrwać na rynku oferując jedynie modele z najwyższej półki. Świetnie przekonało się o tym HTC, które ma kiepskie wyniki finansowe. Jednak co cechuje tańsze propozycje? Oczywiście specyfikacja, którą Sony chce nieco odmienić.

 

Obecnie to nie wielkość wyświetlacza świadczy o jego klasie cenowej. Dzisiaj niemalże najważniejszy jest zastosowany wewnątrz układ obliczeniowy. Jeżeli myślimy o tanich modelach to najprawdopodobniej mówimy o firmie MediaTek. Niewielu producentów z czołówki korzysta z propozycji oznaczonych logiem tajwańskiej marki. Jednak Sony najprawdopodobniej widzi potencjał w bliższym związaniu się z MediaTek, gdyż wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku ujrzymy aż pięć modeli wykorzystujących poszczególne jednostki konkurenta Qualcomma. Jednak dodatkowo mówi się, że wszystkie te smartfony mają oferować łączność 4G toteż nie będą to tradycyjne modele z najniższej półki. W dotychczasowej ofercie Sony miało jeden model, którego sercem był 4-rdzeniowy układ MT6589. Mowa oczywiście o taniej Xperii C z 5-calowym wyświetlaczem widocznej na początku newsa, która w ogólnym rozrachunku nie odniosła sukcesu rynkowego.

 

Czy Sony porzuci Qualcomma na rzecz MediaTeka? Na to bym nie liczył, ale z pewnością Snapdragony staną się u Japończyków bardziej ekskluzywnym produktem.

 

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.