nokia logo

Nokia kolejnym producentem telewizorów

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

W tym roku wielu producentów urządzeń mobilnych postanowiło odmienić swój profil działalności. Jedni ograniczają produkcję i skupiają się wyłącznie na drogich flagowcach, inni tworzą serie dedykowane rynkom wschodzącym, a jeszcze inni do swojej oferty wprowadzają telewizory. Tak zrobił Huawei i Honor, a także Motorola i OnePlus. Dzisiaj do gry już oficjalnie dołącza Nokia, która otwarcie zapowiada, że do końca grudnia ujrzymy ich propozycję Smart TV. Jednak podobnie jak w przypadku poprzednich firm, tak i Finowie nie szykują globalnej sprzedaży.

Nokia wraca do produkcji telewizorów z pomocą Flipkart

Ogłoszenie ścisłej współpracy z Flipkart, czyli jednym z największych sklepów w Indiach oznacza, że Nokia chce swój telewizor oferować głównie w tym kraju. Nie pojawiła się żadna zapowiedź, aby sytuacja szybko miała się zmienić. Na tę chwilę niewiele wiemy na temat technicznej sfery Smart TV od Finów. Możemy się domyślać, że będzie ta propozycja będzie bazować na platformie Android TV. Z oficjalnych zapowiedzi można jedynie wyczytać, że pojawi się logo JBL. Mimo wszystko to jeszcze nie oznacza, że będziemy mieć do czynienia z topowymi telewizorami. Finowie chcą przenieść swoje cechy z rynku smartfonów, czyli powinniśmy oczekiwać dobrego wykonania, czystego oprogramowania i ogólnej wysokiej jakości. Przy okazji mowa jest o dostępności dla wielu odbiorców, ale to z kolei nie musi się odnosić do niskiej ceny, a właśnie dostępności na Flipkart.

Zobacz też: Oto Xiaomi Mi Watch już oficjalnie!

Czy telewizor od Nokii zdobędzie uznanie w Indiach? Miejmy nadzieję, że tak, bo wtedy Finowie będą bardziej zmotywowani, aby zaoferować swój sprzęt w innych państwach.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy