ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Xiaomi Mi Watch

Xiaomi Mi Watch oficjalnie. Tańszy klon Apple Watcha

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Artykuły

Xiaomi to marka, która przeszła naprawdę długą drogę, by stać się znaczącym na rynku graczem. Nie da się jednak ukryć, że wiele produktów tej firmy aż za bardzo przypomina urządzenia konkurencji. Nie tak dawno temu na podstawie przecieków napisałem artykuł mówiący o tym, że Mi Watch będzie klonem Apple Watcha. Cóż, przecieki się potwierdziły, a ja miałem rację – Mi Watch rzeczywiście wygląda jak smartwatch Apple, jednak jest od niego o wiele tańszy. Zapoznajmy się z tym urządzeniem, które właśnie zostało zaprezentowane.

Xiaomi Mi Watch – wygląd i specyfikacja

Nie trzeba się specjalnie natrudzić, by dostrzec wręcz rażące podobieństwa Mi Watcha do Apple Watcha. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że jest to jego klon – kształt ten sam, a na dodatek mikrofon i charakterystyczna dla smartwatcha Apple cyfrowa korona została umieszczona w tym samym miejscu. Zostawmy jednak podobieństwa na boku i przejdźmy do tego, co wiele osób interesuje najbardziej, a mianowicie do specyfikacji. Wnętrze Xiaomi Mi Watch prezentuje się następująco:

 • Ekran AMOLED o przekątnej 1,78 cala (410 x 410 px, 326 ppi, obsługa Always-on-display)
 • Snapdragon Wear 3100
 • Bateria o pojemności 570 mAh
 • Bluetooth
 • WiFi
 • LTE
 • NFC
 • GPS
 • eSim
 • Głośnik
 • Mikrofon
 • Wear OS z nakładką MIUI For Watch

Zobacz także: Custom ROM: Dla wszystkich, którzy nie załapią się na Android 10

Choć procesor urządzenia należy do średniej półki, „na papierze” prezentuje się ono bardzo dobrze. Na szczególną uwagę należy tutaj zwrócić na ogromną jak na tego typu sprzęt baterię, która w pełni naładowana według producenta powinna wystarczyć na co najmniej 36 godzin pracy. Co dla wielu będzie zapewne ważne, smartwach obsługuje wszystkie najważniejsze technologie, takie jak choćby NFC, LTE i eSim. Obecność NFC wskazuje, że poza Chinami urządzenie będzie obsługiwać Google Pay, jednak nie jest to nic pewnego – w tej kwestii musimy poczekać na wieści od polskiego oddziału Xiaomi (jeśli te w ogóle się pojawią). Mi Watch działa pod kontrolą Wear OS z autorską nakładką Xiaomi MIUI For Watch.

Koperta smartwatcha ma 44 mm. Jeśli chodzi o paski, te można bez problemu zmieniać – Xiaomi zaprojektowało ich całkiem sporo. Zegarek wyposażono w wiele funkcji, także tych zdrowotnych.

Xiaomi Mi Watch – cena i dostępność

Dochodzimy do momentu, w którym Mi Watch błyszczy. Mowa oczywiście o cenie, bo ta w Chinach wynosi ok. 708 zł po przeliczeniu „na nasze”. Jak za urządzenie o takich możliwościach to świetna kwota, jeśli oczywiście jesteście w stanie zaakceptować rażące podobieństw do Apple Watcha. Niestety na razie nie wiadomo, kiedy i czy w ogóle smartwatch trafi na inne rynki, w tym do Polski. Obstawiam jednak, że sprzęt zostanie oficjalnie zapowiedziany w naszym kraju już 14 listopada, na konferencji, której główną gwiazdą będzie Mi Note 10. Są to jednak tylko moje domysły, które radze brać do siebie z lekkim przymrużeniem oka. Dajcie znać w komentarzach, co sądzicie o Mi Watchu.

Źródło: PhoneArena

Sprawdź najnowsze wpisy