ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Sony prezentuje Xperię T3 – najcieńszy smartfon z 5,3-calowym wyświetlaczem

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
sony xperia t3

Wczoraj pojawił się bardzo interesujący wpis na Twitterze umieszczony przez firmę Sony mówiący o tym, że zbliża się premiera czegoś naprawdę wielkiego. Spodziewaliśmy się nowego flagowego modelu lub następcy Xperii Z Ultra, ale jednak przeliczyliśmy się, gdyż już dzisiaj Japończycy wyjaśnili całą sytuację.

Model, o którym mówił wczorajszy tweet dotyczył Xperii T3, czyli dzisiejszej premiery Sony. Smartfon ten został zaprezentowany jako najcieńszy telefon komórkowy (grubość 7 mm) z 5,3-calowym wyświetlaczem. Dosyć ciekawe określenie, gdyż wygląda na to, że dzisiaj wystarczy dodać jeden charakterystyczny parametr i nawet najgrubszy telefon może być najcieńszy dzięki właśnie dodatkowemu atrybutowi. Niemniej jednak wracając do samej Xperii T3. Nie jest to smartfon z najwyższej półki o czym świadczy sama specyfikacja:

  • 5,3-calowy wyświetlacz IPS prezentujący obraz w rozdzielczości 1280×720 (277 ppi);
  • układ Qualcomm Snapdragon 400 z 1 GB RAM;
  • 8 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika (+microSD);
  • aparaty: 8 MPx Exmor R i 1,1 MPx;
  • akumulator o pojemności 2500 mAh;
  • Android 4.4 KitKat.

Sony Xperia T3 oferowana będzie w trzech wersjach kolorystycznych: czarnej, białej i fioletowej. Japońska firma chce pokazać tym modelem, że duży wyświetlacz nie musi wiązać się z najlepszymi podzespołami.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=fgHRBwoOqCU[/youtube]

Tutaj po raz kolejny pozostaje niewiadoma cena mająca ogromny wpływ na postrzeganie tego smartfonu. Tą poznamy najprawdopodobniej chwile przed rozpoczęciem sprzedaży, która ma nastąpić pod koniec lipca.

źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy