panasonic-new-word-gearJapońska marka będzie chciała wejść na rynek elektronicznych czytników i już niebawem wypuści kolorowy e-reader, ochrzczony mianem „Word Gear”. Na e-Book Expo Tokyo zaprezentowano tablet znanego producenta, bazujący na Androidzie w jednej z niższych wersji. Samo urządzenie swoim wyglądem przypomina książkę, której lewa część jest zagięta w celu lepszego jej uchwycenia. Na chwilę obecną nie jest znana cena, Panasonic podał jednak kilka dokładniejszych specyfikacji. UT-PB1, bo tak konkretnie brzmi model gadżetu, ma 7-calowy ekran o przekątnej 1024 x 600 pixeli, złącze kart SD, kamerę internetową oraz WiFi. Całość napędzana będzie dwurdzeniowym procesorem. Pozostałe informacje wraz z ceną urządzenia poznamy dopiero w momencie oficjalnej premiery.

Japoński reader, który z początku będzie dostępny jedynie na rodzimym rynku, na starcie udostępni użytkownikom ok. 600 tytułów gotowych do podglądu na nośniku. Za pośrednictwem największej internetowej księgarni w Japonii umożliwi ściąganie najnowszych tytułów. Oprócz podstawowego zastosowania czytnika jego nabywcy będą mogli będą mogli przeglądać internet czy odbierać maile.

Możemy tylko przypuszczać, że deweloperzy węsząc biznes w powodzeniu pierwszego kolorowego e-readera produkowanego przez Barnes & Noble postanowili uszczknąć sobie swoją część tortu z rynku elektronicznych czytników. Dane sprzedaży wyraźnie wskazują wysokie zapotrzebowanie rynku na niedrogie urządzenie, które prócz standardowej możliwości wyświetlania tekstu dostarczy konsumentom odrobinę więcej, i to w kolorze właśnie. Nook od Barnes & Noble w Stanach Zjednoczonych sprzedaje się już lepiej od Kindle’a Amazonu. Nie bez powodu amerykański gigant szykuje własną, kolorową odpowiedź i już niedługo zaprezentuje serię tabletów, działających zresztą pod kontrolą zielonego systemu.

Sprzedaż czytników oraz tabletów systematycznie wzrasta, a prognozy są niezwykle optymistyczne zwiastując jeszcze wyższe zyski. Czy więc hybryda Panasonica przyniesie firmie oczekiwany profit?

źródło: engadget.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Todorczuk