SonyS1
Sony, podobnie jak inni liczący się producenci sprzętu elektronicznego, postanowił zaznaczyć swoją obecność na stale powiększającym się rynku tabletów z systemem Android. Wygląda na to, że S1 już wkrótce trafi do przedsprzedaży.

Urządzenia produkowane przez firmę Sony nadal cieszą się bardzo dużym zaufaniem – największy wpływ ma na to jakość wykonania i zastosowane podzespoły. Japońska firma słynie z tego, że dość wysoko wycenia efekty swojej pracy. Czy w związku z tym S1 czeka los podobny do Motoroli Xoom, której sprzedaż jest dużo niższa od początkowych założeń?

Tak naprawdę wszystko okaże się dopiero w momencie, gdy S1 trafi do sprzedaży. Na tę chwilę większość informacji ma charakter nieoficjalny. Wiadomo jednak, że pierwszy tablet firmy Sony będzie wyposażony w ekran o dość nietypowej przekątnej 9.4 cala, układ Nvidia Tegra 2, aparat i kamerę. System operacyjny to oczywiście Honeycomb – producent planuje jednak stworzenie specjalnej nakładki na interfejs.

Kolejna informacja, która pojawiła się niedawno, dotyczy daty rozpoczęcia przedsprzedaży. Najprawdopodobniej będzie to 1 września. Niestety, na razie nie wiadomo jaka będzie cena tego tabletu – ta zostanie ujawniona na krótko przed rozpoczęciem przedsprzedaży.

źródło: ThisIsMyNext

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula