ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Jeszcze w tym roku zobaczymy okulary VR od Samsunga

Autor: Kacper Bąk Kategoria: Newsy
samsung mwc 2013

Większość pasjonatów nowoczesnych technologii już dawno słyszała o Oculus Rift, czyli bardzo  ciekawym projekcie stworzenia wygodnych gogli wirtualnej rzeczywistości. Dzięki rekordowym dotacjom na Kickstarterze oraz niedawnemu przejęciu startupu przez Facebooka już teraz możemy podziwiać działające, developerskie wersje urządzenia.

Wielu ekspertów właśnie w urządzeniach VR upatruje kolejnej rewolucji na rynku elektronicznej rozrywki (i nie tylko), więc nie dziwi fakt, że podobnymi rozwiązaniami natychmiast zainteresowali się giganci. Już jakiś czas temu dowiedzieliśmy się o projekcie Morpheus od Sony, jednak i Oculus Rift, i Morpheus dedykowane są raczej rozwiązaniom stacjonarnym.

Fanom mobilności prawdopodobnie niedługo wyjdzie naprzeciw Samsung. Źródła zbliżone do koreańskiego producenta podają, że jeszcze w tym roku swoją premierę mogą mieć okulary pozwalające na zanurzenie się w wirtualnym świecie, a współpracujące ze smartfonami i tabletami z serii Galaxy. Podobno istnieją już nawet pierwsze przedprodukcyjne egzemplarze takich okularów. Urządzenie miałoby być wyposażone w dwa wyświetlacze w technologii OLED i oferować jakość co najmniej tak dobrą jak druga wersja developerska Oculus Rift. Jak dotąd nie znamy szczegółów dotyczących sposobu określania położenia głowy, ani nawet czy urządzenie będzie bezprzewodowe (wymagany praktycznie zerowy lag sugeruje, że raczej powinniśmy spodziewać się kabla). Źródło informuje, że Samsung planuje umieścić produkt na jak najniższej półce cenowej, więc jeżeli uda się stworzyć sprzęt, który nie będzie sprawiał problemów z zawrotami głowy i pozwoli na wrażenia chociaż zbliżone do osławionego Oculus Rifta, to możemy spodziewać się naprawdę zażartej walki o rynek.

A Wy chcielibyście, np. po pracy móc całymi zanurzyć się w wirtualnym świecie?

Źródło: engadget

Sprawdź najnowsze wpisy