Samsung opublikował swoje prognozy wyników na trzeci kwartał roku. Oczekuje się, że zysk operacyjny w tym kwartale spadnie o 56 procent w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego. Choć może się to wydawać złą wiadomością, jest to oznaka, że strategia Samsunga sprawdza się już od kilku ostatnich kwartałów. Sam spadek jest spowodowany słabym popytem na chipy pamięci, które stanowiły znaczną część rekordowych zysków firmy w poprzednim roku.

Spadek zysków Samsunga

Spadek zysków Samsunga

Kolejną z przyczyn tego spadku jest nowa strategia firmy na rynku smartfonów. Producent wydał odnowioną serię Galaxy A oraz przygotował nową rodzinę Galaxy M. Są to smartfony o niezwykle atrakcyjnym stosunku ceny do możliwości. Dzięki nim Samsung stał się jednym z głównych graczy na rynku Indyjskim. Ten natomiast wciąż notuje wzrosty. Jest jednak bardzo wymagający pod względem cen urządzeń. Seria Galaxy A radzi sobie świetnie także na pozostałych rynkach. Jedynie w Chinach producent wciąż notuje olbrzymie straty.

Zobacz też: Windows 10X – wszystko, co wiemy o nowym systemie

Analitycy spodziewali się, że zysk Samsunga w III kwartale 2019 roku spadnie o 60 procent w porównaniu z III kwartałem 2018 roku. Jak już wcześniej zaznaczyliśmy, duży wpływ ma na to rynek układów pamięci. Jednak niskie ceny smartfonów także mają tutaj znaczenie. Obecnie celem Samsunga jest stworzenie jak największej bazie klientów. Firmie zależy bowiem na przyszłości, a nie jak najwyższych wynikach tu i teraz. Jest to niezwykle rozsądne podejście i zapewni producentowi pozycję lidera jeszcze przez wiele lat. Oczywiście o ile w międzyczasie nie dojdzie do jakichś zawirowań. Pamiętajmy w końcu, że jeszcze na początku tego roku Huawei chciał zdetronizować Samsunga, ale na skutek działań USA walczy teraz o utrzymanie swojej dotychczasowej pozycji.

Źródło: Sammobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.