Microsoft przyśpiesza premierę Project xCloud, czyli swojej platformy do strumieniowania gier. Wystartuje ona w październiku w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Korei. Pierwsze zaproszenia do testów pojawią się w nadchodzących tygodniach. Rozpoczną się one od: Halo 5: Guardians, Gears 5, Killer Instinct i Sea of Thieves. Nie będziemy musieli kupować lub posiadać gier, żeby te działały podczas testów.

Testy Project xCloud

Testy Project xCloud

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Aby wziąć udział w publicznych testach xCloud, będziemy potrzebować telefonu lub tabletu z systemem Android 6.0 Marshmallow, lub nowszym oraz obsługą minimum Bluetooth 4.0. Dodatkowo wymagane będą konto Microsoft i kontroler Xbox One z obsługą Bluetoothoth. Microsoft zaleca mocowanie telefonu do kontrolera, chociaż nie jest to wymagane.

Zobacz też: Nadchodzi Essential Phone 2 – firma zdradziła część specyfikacji

Projekt xCloud będzie działał przez Wi-Fi lub sieci komórkowe. W Stanach Zjednoczonych Microsoft nawiązał współpracę z T-Mobile, a w Wielkiej Brytanii połączył ją z Vodafone. Robi to, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak gracze korzystają z usługi. Jednakże nie będzie ograniczony do tych operatorów. Gry będą dostępne w nowej aplikacji Microsoft Game Streaming, która wkrótce będzie dostępna dla systemu Android. Każdy będzie mógł ją pobrać, ale można się w niej zalogować tylko po otrzymaniu zaproszenia. Microsoft nie określił, jak długi będzie okres testów. Firma stwierdziła jedynie, że testuje technologię i czeka, aż gracze przestaną zgłaszać problemy z rozgrywką. Niestety, firma obecnie koncentruje się wyłącznie na testach. Nie ma więc mowy o żadnych planach taryfowych ani cenach usługi.

Źródło: Tomshardware
Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.