Samsung Galaxy s5

 

Szał na pomniejszone flagowe smartfony szybko nie zostanie zakończony. W drodze znajdują się obecnie dwa tego typu urządzenia. Pierwszym z nich jest dobrze nam już znany One (M8) Mini 2, który w najdrobniejszych detalach znajduje się już w Sieci, ale swoją propozycję także od dłuższego czasu szykują Koreańczycy.

 

 

Samsung swój obecny flagowy model zaprezentował pod koniec lutego na targach Mobile World Congress. Zazwyczaj musieliśmy czekać 3 miesiące na prezentację pierwszych odmian kolejnej wersji smartfonu z serii Galaxy S i obecnie poznaliśmy jedynie Galaxy K Zoom, który jest bezpośrednim następcą Galaxy S4 Zoom. Jednak zaskakujące jest to, ze nie poznaliśmy jeszcze Galaxy S5 Mini, który coraz częściej przewija się po świecie. Tym razem została ujawniona przekątna tego urządzenia oraz pojawiają się kolejne plotki dotyczące pozostałej części specyfikacji. Pomniejszona wersja Galaxy S5, podobnie jak HTC One (M8) Mini 2 ma posiadać 4,5-calowy wyświetlacz prezentujący obraz w rozdzielczości 1280×720.

 

samsung galaxy s5 mini wyswietlacz

 

Dane techniczne zgromadzone wewnątrz obudowy odpornej na wodę i kurz Galaxy S5 Mini mają ograniczać się do:

 

  • układu Snapdragon 400 z 1,5 GB RAM;
  • 16 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika;
  • aparaty: 8 MPx i 2 MPx;
  • akumulator o pojemności 2000 mAh;
  • Android 4.4.2  z TouchWiz.

 

Kiedy ujrzymy powyższy smartfon Samsunga? Ta informacja wciąż pozostaje tajemnicą – czyżby HTC wyczekiwało Koreańczyków i na odwrót?

 

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.