Chrome to przeglądarka, która przez użytkowników może być lubiana, bądź nie, jednak jedno trzeba jej przyznać – jest szalenie popularna, bo używa jej aż 64% wszystkich osób korzystających z internetu. Większość z nich zapewne kojarzy słynną grę z dinozaurem, która pojawia się, gdy program nie może połączyć się z siecią. Okazuje się, że wkrótce takich produkcji może przybyć. O co jednak chodzi?

Google z dedykowanymi grami? Na to wskazuje kod aplikacji

google chrome gry

Serwis Chrome Story informuje, że już wkrótce w przeglądarce może pojawić się nowa zakładka z grami: chrome://games. Tam znajdować mają się wybrane przez Google proste produkcje, które zostały przystosowane do przeglądarki, takie jak np. słynny dinozaur. Redaktorzy portalu zdradzają, że w planach są dwie gry takie jak „Wąż” znany m.in. z dawnych telefonów Nokii, czy wariacja na temat „Sapera”. W tę ostatnią produkcję możecie nawet już zagrać za pośrednictwem specjalnej strony internetowej: jej nazwa to PROXX. Muszę przyznać, że gra wygląda naprawdę dobrze, jednak nie jestem pewny, czy powinna być ona wbudowana w przeglądarkę – moim zdaniem nie ma sensu dodatkowo zwiększać rozmiaru aplikacji.

Ikona gry „Wąż”

Zobacz też: Jakie gry pojawią się na sklepowych półkach w październiku 2019 roku.

Co myślicie o takim rozwoju przeglądarki Chrome? Czy programowi potrzebna jest dodatkowa zakładka z grami? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: Chrome Story

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.