google glass rozbiorka

 

Ceny urządzeń mobilnych bywają przeróżne w zależności od ich przeznaczenia i nasycenia rynku. W takim razie jak wygląda sprzedaż inteligentnych okularów, o których słyszymy stosunkowo wiele, ale zdecydowanie najpopularniejszym przedstawicielem tej kategorii jest Google Glass.

 

Wielu producentów zarzekało się, że szykują swoją wersję inteligentnych okularów, ale póki co obecnie są to tylko słowa. W takim razie zastanówmy się jak Google mogło wycenić swój produkt jeżeli praktycznie nie ma żadnej konkurencji. Chcąc zakupić Google Glass, musimy przygotować 1500 dolarów, a więc ponad 4500 złotych. Bardzo dużo, ale dzięki specjalistom z Teardown.com dowiedzieliśmy się ile tak właściwie kosztuje wyprodukowanie zaawansowanych technologicznie okularów.

 

google glass rozbiorka2

 

80 dolarów, a więc niecałe 250 złotych. Dokładnie 1/18 z ceny, za która możemy nabyć Google Glass jest przeznaczane na produkcję tego urządzenia. Tradycyjnie należy wspomnieć, że do tego należy doliczyć koszty rozwoju całości, promocji i wielu innych cząstkowych wartości, ale czy aby na pewno to wszystko składa się w tak drogie okulary? Na to pytanie musicie sami odpowiedzieć, a tymczasem zapraszam do obejrzenia galerii prezentującej „rozbiórkę” Google Glass oraz opisz poszczególnych elementów:

 

google glass rozbiorka17 google glass rozbiorka16 google glass rozbiorka15 google glass rozbiorka14 google glass rozbiorka13 google glass rozbiorka12 google glass rozbiorka11 google glass rozbiorka10 google glass rozbiorka9 google glass rozbiorka8 google glass rozbiorka7 google glass rozbiorka6 google glass rozbiorka5 google glass rozbiorka4 google glass rozbiorka3

 

 

źródło: Teardown.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.