Branża gier jest mocno rozdrobniona. Kilka firm posiada własne platformy sprzedaży ekskluzywnych treści. Steam, Bethesda, EA, Ubisoft i Epic i GOG mają swoje własne cyfrowe platformy dystrybucji, które różnią się znacznie pod względem ogólnej jakości i zestawów funkcji. Debata na temat tego, czy ten trend jest zjawiskiem pozytywnym dla konsumentów, jest bardzo gorąca. Jako gracz raczej niedzielny nie zamierzam zabierać w niej głosu, chociaż GOG akurat uwielbiam. Zamierzam jednak ogłosić konkurencję dla nich. Otóż Rockstar idzie w ślady wyżej wymienionych firm z własnym sklepem Rockstar Games Launcher.

Rockstar Games Launcher

Rockstar Games Launcher

Na razie nie jestem pewny, czy Rockstar planuje, żeby którykolwiek z jego tytułów był tylko na wyłączność dla Rockstar Games Launcher. Być może pójdą tą drogą z przyszłym portem na PC Red Dead Redemption 2. Czas wydania Launchera może być kolejnym dowodem istnienia takiego portu. Jednak jeśli chodzi o inne, istniejące gry, będziemy musieli poczekać i zobaczyć, co się stanie. Przechodząc do samego sklepu: obecnie, nie ma za bardzo o czym mówić. W tej chwili jest niezwykle prosty i ubogi. Jednak Rockstar nie sprzedaje zbyt wielu gier na komputerach PC, więc na razie serwis jest wystarczająco funkcjonalny.

Zobacz też: Google ujawniło lukę w popularnym menadżerze haseł

Po zakupie, gra przechodzi do minimalistycznego widoku biblioteki Gier, gdzie można zainstalować lub zagrać w dowolną zakupioną zawartość. W tej chwili nie ma żadnych dodatkowych opcji. Aby zalogować się do Rockstar Games Launcher, będziemy potrzebować aktywnego konta Social Club. Po zarejestrowaniu się lub zalogowaniu otrzymamy bezpłatną kopię GTA: San Andreas. Należy jednak pamiętać, że ta oferta jest ograniczona. Nie wiadomo jednak, kiedy się skończy.

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.