Począwszy od dzisiaj, Facebook wprowadza dla wszystkich użytkowników ustawienia prywatności w zakresie rozpoznawania twarzy. Funkcję tą po raz pierwszy wprowadził w grudniu 2017 roku. Jeśli jest ona włączona, Facebook powiadomi nas, jeśli ktoś wrzuci nasze zdjęcie, nawet jeśli nie jesteśmy oznaczeni. Możemy wówczas oznaczyć siebie, pozostać nieoznaczonym lub zgłosić zdjęcie, jeśli chcemy je usunąć. Facebook obiecuje, że wprowadzi te zmiany dla wszystkich w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Facebook pozwoli wyłączyć skanowanie twarzy

Facebook pozwoli wyłączyć skanowanie twarzy

Jeśli ktoś nie ma jeszcze jeszcze w ustawieniach opcji rozpoznawania twarzy, to nie ma się o co martwić. Facebook obiecuje, że poinformuje o tym za pomocą News Feed. Dodatkowo da od razu możliwość włączenia jej. Co ważne, jeśli ktoś nie dokona wyboru, gdy zobaczy powiadomienie, funkcja rozpoznawania twarzy nie zostanie włączona. Facebook mówi, że nowi użytkownicy również będą mieli domyślnie wyłączone rozpoznawanie twarzy. Nowa opcja będzie dostępna w menu ustawień.

Zobacz też: YouTube usunął kilkanaście tysięcy kanałów i kilkaset milionów komentarzy. Winna mowa nienawiści

Funkcja Rozpoznawanie twarzy zastąpi Propozycje znaczników, które pozwolą Ci zdecydować, czy znajomi zobaczą sugestię, aby oznaczyć Cię na zdjęciu, gdy je załadują. Nowe ustawienie Rozpoznawanie twarzy rozszerza zakres oferowanych Sugestii Znaczników. Jednak przy okazji stwierdza również wyraźniej, że rozpoznawanie twarzy jest wykonywane na zdjęciach przesłanych do serwisu Facebook. Facebook wpadł w kłopoty prawne w przeszłości za nieujawnienie swoich praktyk rozpoznawania twarzy. W sierpniu Facebook stracił federalne odwołanie po tym, jak sądy znalazły firmę gromadzącą i przechowującą dane biometryczne bez zgody użytkownika. Firma może zapłacić miliardy, jeśli przegra sprawę. Biorąc to pod uwagę, nie dziwi nagła zmiana polityki serwisu.

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.