ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Olivetti Olipad 110 z bliska

Autor: Paweł Cebula Kategoria: Newsy
olivetti-olipad-110


Włoski tablet, o którym ostatnio było całkiem głośno, wzbudził dość duże zainteresowanie wśród użytkowników. Wszystko za sprawą niezłej ceny i bardzo dobrej konfiguracji sprzętowej. Niedawno pojawiło się nagranie, które bliżej prezentuje ten tablet.

Olipad 110 to już druga generacja tego urządzenia. Różnica między nimi jest dość znacząca – przede wszystkim w kwestii konfiguracji sprzętowej. Tablet wyposażony będzie w dwurdzeniowy procesor ARM Cortex A9 o mocy 1 GHz, który osadzony zostanie na sprawdzonej i popularnej platformie, jaką jest układ Nvidia Tegra 2.

https://www.youtube.com/watch?v=aT6rMB-b8E8


Wbudowana pamięć wewnętrzna wynosi 16 GB, jednak istnieje możliwość rozszerzenia jej za pomocą kart microSD. Naturalnie nie mogło zabraknąć kamery internetowej 2.0 Mpx i aparatu cyfrowego z matrycą o rozdzielczości 5 Mpx. Ekran pojemnościowy pozwoli na wyświetlenie obrazu o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Całość pracować będzie pod kontrolą systemu Honeycomb 3.1. Cena ma wynieść około 399 euro.

Olivetti Olipad 110 wygląda bardzo obiecująco. Producent będzie musiał jednak jak najszybciej uruchomić sprzedaż swojego tabletu, bo już wkrótce ma być dostępny konkurencyjny Archos G9 110, który oferuje jeszcze lepszą konfigurację przy jednocześnie niższej cenie.

Największe obawy w przypadku Olipad 110 dotyczyły ekranu – zarówno jego reakcji na dotyk, jak i jakości wyświetlanego obrazu. Za sprawą powyższego wideo okazuje się, że problemem mogą być bardzo przeciętne kąty widzenia – być może jest to jednak kwestia jakości samego nagrania.

źródło: AndroidCommunity

Sprawdź najnowsze wpisy