Google wprowadza na rynek nowe urządzenia Chromebook Enterprise. Gigant ma nadzieję, że przyciągną one więcej firm z dala od laptopów z systemem Windows. Microsoft od lat zdominował informatykę korporacyjną. Jednak w miarę jak firmy coraz bardziej dążą do unowocześnienia swojej floty urządzeń, istnieje szansa dla konkurentów, aby rzucić wyzwanie systemowi Windows. Google współpracuje z jednym z największych partnerów Microsoftu, firmą Dell, żeby pomóc we wprowadzaniu nowych laptopów Chromebook Enterprise do firm.

Chromebooki dla biznesu

Chromebooki dla biznesu

Dell wprowadza system operacyjny Chrome na parę swoich popularnych laptopów Latitude, oferując zarówno regularną konstrukcję, jak i opcję 2 w 1. Google i Dell pracują razem od ponad roku, aby zapewnić, że te nowe urządzenia Chromebook Enterprise są gotowe na potrzeby IT. Obejmuje to połączenie szeregu usług wsparcia firmy Dell opartych na chmurze, które pozwalają administratorom mieć większą kontrolę nad urządzeniami. Oznacza to, że administratorzy IT mogą łatwiej zintegrować chromebooki z istniejącymi środowiskami Windows i zarządzać nimi za pomocą narzędzi takich jak VMware Workspace One. Microsoft i jego partnerzy od lat oferują szereg narzędzi administracyjnych, ułatwiając dostosowanie i kontrolę urządzeń opartych na systemie Windows. Google dostosował również swoją konsolę administracyjną Chrome Admin. Zrobiło to, aby poprawić czas ładowania, dodać wyszukiwanie na każdej stronie i dokonać jej przeglądu za pomocą elementów projektowania materiałów.

Zobacz też: Wojna handlowa Chin i USA to wielka szansa dla MediaTeka

Chromebooki tradycyjnie dobrze radziły sobie w edukacji. Jednak niemal nie istniały w firmach. Te są przyzwyczajone do polegania na systemie Windows. Podejście Google jest istotną zmianą. Jednak nie oznacza to, że firma nagle będzie przyciągać klientów biznesowych z dnia na dzień. Firma jest jednak tego świadoma. Liczy się także z odpowiedzią Microsoftu na swoje działania.

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.