RedmiBook 14 został wprowadzony na rynek jako pierwszy laptop marki Redmi. Po raz pierwszy w maju producent zaprezentował swój komputer przenośny napędzany procesorem Intel należącym do ósmej generacji. Teraz ogłosił, że 29 sierpnia wprowadzi nową wersję z procesorem niebieskich z dziesiątej generacji. Niestety, nie znamy więcej szczegółów na temat tego układu.

RedmiBook 14 z Intel 10 gen

RedmiBook 14 z Intel 10 gen

Nowy RedmiBook 14 będzie wyposażony w procesor i7 dziesiątej generacji. Nie wiemy, czy procesor ten jest jednym z procesorów Ice Lake 10 nm, czy też jednym z procesorów Comet Lake 14 nm. Układy te zostały ogłoszone w zeszłym tygodniu. Wiemy, że najnowszy wariant RedmiBook 14 będzie kosztował więcej niż wcześniejszy model w swoim najwyższym wariancie (Core i7 + 512GB SSD), który jest wyceniony na stronie ¥4999 (~$704). Oprócz nowego procesora i karty graficznej parametry i wygląd zewnętrzny nie powinien się niczym różnić od wersji wcześniejszej. Otrzymamy więc laptopa z 14-calowym wyświetlaczem i współczynnikiem ekranu do korpusu na poziomie 81,2%. Za wprowadzanie tekstu ma odpowiadać pełnowymiarowa klawiatura. Łączność z innymi urządzeniami mają zapewnić następujące porty: HDMI, USB 3.0, USB 2.0 i gniazdo audio Jack 3.5 mm. Powinien on również być wyposażony w funkcję Smart Unlock 2.0, która umożliwia odblokowanie komputera za pomocą pasma Mi Band.

Zobacz też: Redmi Note 8 ze Snapdragonem! Firma wie, że nie może popełnić błędu

RedmiBook to zupełnie nowa marka laptopów. Nie wiadomo więc, czego możemy po niej oczekiwać. Nie wiemy także czy aktualizacje sprzętowe będą tak częste, czy nowy wariant pojawił się jedynie ze względu na premierę Redmi Note 8.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.