Redmi Note 8 w sierpniu

Redmi Note 8 ze Snapdragonem! Firma wie, że nie może popełnić błędu

Newsy

Podobnie jak niespodziewanie pojawiła się seria Oppo Reno2, którą wczoraj porównaliśmy, tak samo Xiaomi, a właściwie Redmi postąpiło z Redmi Note 8. W czwartek oficjalnie mamy poznać drugą odsłonę Note’a w wydaniu bez Xiaomi w nazwie. Pierwsza nadal cieszy się ogromną popularnością, stanowiąc jeden z najlepszych modeli w swojej cenie i w przypadku następcy najprawdopodobniej nie będzie inaczej. Można było uważać inaczej, bo w końcu Redmi zapowiedziało MediaTeka dla tej rodziny, ale sytuacja nieco się zmieniła.

To Snapdragon 665 napędzi Redmi Note 8 – MediaTek zostaje dla wersji Pro

Otóż okazuje się, że MediaTek G90T będzie dedykowany Redmi Note 8 Pro, podczas gdy zwykły Redmi Note 8 będzie napędzany Snapdragonem 665. Jest to wyraźne ulepszenie względem Redmi Note 7, którego moc obliczeniowa generowana jest przez Snapdragona 660. Jednak to nadal jednostka ze średniej półki, podczas gdy jednostka MediaTeka to jedna z najnowszych i najmocniejszych konstrukcji. Naturalnie moc na papierze to jedno i dlatego jednostki Tajwańczyków są tak niechętnie odbierane przez użytkowników. W głównej mierze chodzi o ograniczenia modyfikacji, a także niepewność co do aktualizacji.

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Zobacz też: Samsung Galaxy Note10+ to wytrzymały smartfon, jak na tę klasę przystało.

Obok Snapdragona 665, który swoją drogą napędza też Xiaomi Mi A3, dowiedzieliśmy się, że główna matryca nadal będzie oferować 48 MPx. Naturalnie teraz pojawią się cztery aparaty, a nie tylko dwa jak w poprzedniku. Tym sposobem Redmi Note 8 zaoferuje wszystko to, czego moglibyśmy spodziewać się po dzisiejszej średniej półce. Premiera już 29 września, więc lada moment odkryjemy wszelkie tajemnice.

Źródło: XDA Developers


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x