ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Redmi z nową nakładką MIUI

Redmi Note 8 ze Snapdragonem! Firma wie, że nie może popełnić błędu

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Podobnie jak niespodziewanie pojawiła się seria Oppo Reno2, którą wczoraj porównaliśmy, tak samo Xiaomi, a właściwie Redmi postąpiło z Redmi Note 8. W czwartek oficjalnie mamy poznać drugą odsłonę Note’a w wydaniu bez Xiaomi w nazwie. Pierwsza nadal cieszy się ogromną popularnością, stanowiąc jeden z najlepszych modeli w swojej cenie i w przypadku następcy najprawdopodobniej nie będzie inaczej. Można było uważać inaczej, bo w końcu Redmi zapowiedziało MediaTeka dla tej rodziny, ale sytuacja nieco się zmieniła.

To Snapdragon 665 napędzi Redmi Note 8 – MediaTek zostaje dla wersji Pro

Otóż okazuje się, że MediaTek G90T będzie dedykowany Redmi Note 8 Pro, podczas gdy zwykły Redmi Note 8 będzie napędzany Snapdragonem 665. Jest to wyraźne ulepszenie względem Redmi Note 7, którego moc obliczeniowa generowana jest przez Snapdragona 660. Jednak to nadal jednostka ze średniej półki, podczas gdy jednostka MediaTeka to jedna z najnowszych i najmocniejszych konstrukcji. Naturalnie moc na papierze to jedno i dlatego jednostki Tajwańczyków są tak niechętnie odbierane przez użytkowników. W głównej mierze chodzi o ograniczenia modyfikacji, a także niepewność co do aktualizacji.

Zobacz też: Samsung Galaxy Note10+ to wytrzymały smartfon, jak na tę klasę przystało.

Obok Snapdragona 665, który swoją drogą napędza też Xiaomi Mi A3, dowiedzieliśmy się, że główna matryca nadal będzie oferować 48 MPx. Naturalnie teraz pojawią się cztery aparaty, a nie tylko dwa jak w poprzedniku. Tym sposobem Redmi Note 8 zaoferuje wszystko to, czego moglibyśmy spodziewać się po dzisiejszej średniej półce. Premiera już 29 września, więc lada moment odkryjemy wszelkie tajemnice.

Źródło: XDA Developers

Sprawdź najnowsze wpisy