Jedną z największych porażek Google w 2018 roku był upadek Hangouta. Platforma od dawna wydawała się opuszczona, ale w końcu otrzymaliśmy pewne informacje o jej przyszłości. W grudniu dowiedzieliśmy się, że użytkownicy Hangouts w końcu przejdą na Hangouts Chat i Hangouts Meet. Nie było wówczas podanej linii czasowej. Teraz jednak mamy dokładniejsze informacje.

Google chce, żebyśmy przeszli na Hangouts Chat

Hangouts Chat

Google zamieścił aktualizację dotyczącą przejścia użytkowników pakietu G Suite z klasycznych Hangouts do Hangouts Chat i Hangouts Meet. Gigant rozpoczęło przenoszenie funkcji w kwietniu 2019 roku. Są to m.in:

  • Integracja z usługą Gmail.
  • Rozmowy z użytkownikami zewnętrznymi.
  • Ulepszone wrażenia z rozmów wideo.
  • Wykonywanie połączeń za pomocą usługi Google Voice.

Początkowo użytkownicy pakietu G Suite mieli zostać zmuszeni do migracji już w październiku tego roku. Jednak zetknięciu się z falą niezadowolenia z ich strony Google się ugięło i przesunęło ten termin na nie wcześniej niż w czerwcu 2020 roku, czyli podobnie jak użytkowników indywidualnych. Mimo to Google wciąż zachęca do jak najwcześniejszego przejścia do Hangouts Chat.

Zobacz też: Wyszukanie hasła w Google generuje tyle samo CO2, co zagotowanie wody w czajniku

Przyznam, że bardzo lubię klasyczną wersję tego komunikatora. On i GG to jedyne aplikacje tego typu, których używam na co dzień. Mam nadzieję, że pozostanie w niezmienionej formie jak najdłużej, ponieważ cenię go głównie za prostotę i wygodę. Na szczęście czerwiec przyszłego roku to dość odległa a przy okazji nieostateczna data.

Źródło: XDA

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.