Asus Eee Pad Transformer 2 jeszcze w tym roku?

1 minuta czytania
Komentarze
ASUS Eee Pad Transformer 2

Tablet Asusa jest niezmiennie jednym z najlepiej sprzedających się urządzeń w swojej kategorii. Powodów takiego stanu rzeczy jest kilka – m.in. bardzo dobre wykonanie, konfiguracja sprzętowa i niska cena. Tajwański producent w międzyczasie pracuje nad kolejną generacją swojego tabletu.

Informacja na temat następcy Transformera zaczęły pojawiać się bardzo nietypowo, bo w momencie, gdy tablet ten sprzedawał się bardzo dobrze. Mimo upływu kolejnych tygodni i licznych debiutów rynkowych innych urządzeń, Eee Pad Transformer radzi sobie bardzo dobrze. Co wiadomo na tę chwilę na temat konfiguracji sprzętowej Transformera 2?

Dobrze poinformowane źródła donoszą, że urządzenie to będzie wyposażone w czterordzeniowy procesor ARM Cortex A9 taktowany zegarem 1.5 GHz. Asus zamierza wykorzystać platformę Nvidia Tegra 3, co wydaje się bardzo rozsądnym posunięciem. Bardzo prawdopodobne jest zastosowanie 10,1-calowego ekranu IPS, który zaoferuje obraz w jeszcze lepszej jakości.

Asus Eee Pad Transformer 2 może być jednym z pierwszych tabletów, który będzie oparty o Androida 2.4 Ice Cream Sandwich. Jak wiadomo, system w tej wersji będzie działał zarówno w przypadku tabletów, jak i smartfonów, rozwiązując przy okazji problem fragmentacji, o której mówi spora część programistów Androida.

źródło: netbooknews

Motyw