Nokia-XL-Dual-SIM-2

 

Bardzo duża grupa osób oczekiwała premiery pierwszego smartfonu Nokii opartego na mobilnej platformie Google. Kiedy w końcu doczekaliśmy się modeli z rodziny X z systemem Android pojawiło się wiele spekulacji czy to aby na pewno dobry ruch Finów. Dzisiaj już mało kto pamięta, że Nokia faktycznie stworzyła tego typu smartfony.

 

Wiemy doskonale, że słuchawka „X” może posiadać tradycyjny wygląd systemu Android. Teraz przyszła pora na poważniejsze zmiany i tym samym dzisiejszy dzień oznacza rozpoczęcie tak zwanego „tuningu” smartfonu Nokii. Deweloper ukrywający się na jednym z najpopularniejszych tematycznych for XDA-Developers pod pseudonimem dhacker29 przedstawił przerobione, a raczej czyste oprogramowanie w postaci Androida 4.1.2 Jelly Bean dla Nokii X. Całość jak na początek działa bardzo dobrze i problem pozostaje jedynie w zastosowaniu przez Nokii jednego klawisza służącego do nawigacji. Na szczęście programista wydał dwie wersje oprogramowania i jedna z nich dodaje wirtualne klawisze. Oprócz tego drobnego niuansu, deweloper określił oprogramowanie jako stabilne i bez znanych błędów.

 

Mogłoby się wydawać, że to żadna rewelacja, ale Nokia ma swoich zapaleńców, którzy mogą sprawić, że model X stanie się drugim HTC HD2 dla pasjonatów. Szansa na to nie jest wielka, aczkolwiek zainteresowanych przeróbką swojego smartfonów odsyłam do strony ze źródła.

 

 

źródło: XDA-Developers.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.