Chrome z lepszym udostępnianiem stron

Chrome Beta 77 to lepszy ciemny motyw, wybieranie kontaktów i unikalny klawisz Enter

Newsy

System aktualizacji wielu dzisiejszych aplikacji jest dosyć uproszczony. Nie czekamy już na duże wersje, gdyż zbieranie nowości jest zbędne. Lepiej od razu poszczególne zmiany udostępniać użytkownikom i tak też robi Google. Wraz z Chrome Beta 77 doczekaliśmy się kolejnych teoretycznie drobnych zmian, które przypadną do gustu między innymi fanom ciemnych motywów.

Chrome Beta 77 doczekał się kolejnych usprawnień

O tym, że ciemny motyw stał się bardziej użyteczny w Chrome 77 już wiecie, gdy tylko ta nowość została udostępniona w wydaniu Canary. Tym razem brak inwersji kolorów grafik na stronach internetowych trafia do wersji beta, bo to o niej dzisiaj rozmawiamy. Kolejną zmianą jest możliwość dostosowywania wyglądu klawisza Enter do jego faktycznej czynności, co doskonale pokazują powyższe grafiki.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Następny punkt do odhaczenia w ramach listy zmian w Chrome 77 to możliwość przekazywania kontaktów z urządzenia. Google oczywiście zadbało wszelkie zabezpieczenia i prywatność, aby uniknąć zagrożeń ze strony złośliwego oprogramowania. Na razie jest to funkcja eksperymentalna, więc nie spodziewajcie się, że wiele stron zacznie Was prosić o przekazywanie kontaktów. Zainteresowani mogą sprawdzić ją poprzez dedykowaną stronę po uprzednim aktywowaniu flagi:

 #enable-experimental-web-platform-features

Wśród mniej widocznych zmian w Chrome 77 znajdziecie:

  • Web MIDI na nieszyfrowanych stronach jest traktowane jako zagrożenie
  • Strony internetowe mogą monitorować opóźnienie do pierwszej interakcji użytkownika w celu poprawy wydajności
  • biblioteki numeryczne mają od teraz zaimplementowane specjalne miary i notacje naukowe
  • Chrome nie pokazuje pełnej nazwy certyfikatu SSL na pasku adresu
  • dodanie obsługi przycisku przerwania odtwarzania
  • i wiele, wiele innych drobnostek

Zobacz też: Motorola One Zoom ujawnia się… w całości.

Tradycyjnie zaznaczam, że Chrome Beta nie jest określany jako stabilna wersja, ale jest o krok przed nią. Tym samym zainteresowani mogą ją pobrać ze Sklepu Play lub APK Mirror w pełni za darmo.

Źródło: AndroidPolice


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x