Czy ktoś jeszcze nie wie, że Android Q wprowadza natywny ciemny motyw do Robocika? To tak, Google zauważyło potrzebę stosowania czerni w swoim systemie, jak i aplikacjach. Mało tego, kompatybilne programy firm trzecich będą mogły ustawiać swój wygląd zależnie od globalnych preferencji użytkownika. Mało tego po raz drugi, w przypadku przeglądarki Chrome mówimy nie tylko o ciemnym trybie interfejsu, ale też stron internetowych. Tak, to też nie nowość z dzisiaj, bo od kilku wydań tej aplikacji jest to możliwe. Tylko teraz ciemny motyw witryn nabiera więcej sensu, bo zmienia tylko to, co faktycznie powinien zmieniać.

Ciemny motyw w Chrome to też zmiana kolorów stron internetowych — teraz bez obrazów

Jak możecie zobaczyć na powyższych grafikach, Google tak zaprogramowało ciemny motyw stron, że inwersja kolorów następowała też w multimediach. Nie był to zbyt pozytywny efekt, ale nie warto wieszać psów na Amerykanach, bo nie jest to jeszcze gotowa funkcjonalność. Oczywiście w obecnej wersji Chrome’a można wymusić wszystko za sprawą flag, ale to zdecydowanie nie jest metoda znana większości użytkownikom. Jeśli jesteście zainteresowani sprawdzeniem ciemnego motywu stron, to oto wspomniana flaga:

chrome://flags/#enable-android-web-contents-dark-mode

Niemniej w wersjach od stabilnej przez Betę po Dev, rezultat będzie taki, że ujrzycie inwersję kolorów też na grafikach. Wprowadzona poprawka jest obecnie dostępna wyłącznie w Chrome 77 Canary, a więc tym najmniej stabilnym.

Zobacz też: Jak Oppo Reno poradziło sobie z torturami?

Odmiana Canary różni się tym od pozostałych, że samo Google zaznacza, że mogą pojawiać się poważne problemy z działaniem i nie jest zalecana do codziennego użytkowania. Jednak jeśli nie możecie się doczekać, aż Amerykanie przeniosą powyższą zmianę do bardziej stabilnych odsłon Chrome’a, to przeglądarka jest dostępna za darmo w Sklepie Play i na APK Mirror.

 

Źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.