google chrome ciemmny motyw

Google Chrome pozwoli Ci kontrolować multimedia z innej karty

Aplikacje

Czasy, gdy otwierało się wiele kart, a nagle w jednej z nich zaczęła grać muzyka już minęły. Głównie przez wprowadzone standardy, które w głównej mierze nie pozwalają odtwarzać się multimediom, gdy nie są na pierwszym planie. Jednak jeśli już to się stanie, to nietrudno namierzyć właściwą kartę poprzez odpowiednie oznaczenie. Tymczasem niektórzy mogą chcieć, aby w tle odtwarzała się muzyka lub filmy. Google chce pomóc sterować takimi multimediami, bez konieczności wracania do właściwej strony.

Odtwarzasz multimedia w innej karcie? Nie musisz do niej wracać w Chrome, aby nimi sterować

google chrome canary odtwarzanie multimediow sterowanie

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Oczywiście tyczy się to przeglądarki Chrome, a całość prezentuje się tak, jak to możecie zobaczyć na powyższym zrzucie ekranu. Obecnie Google udostępniło nowe rozwiązanie w ramach Chrome Canary, czyli jednej z najwcześniejszych wersji aplikacji, której daleko od określenia stabilnej. Niemniej nic nie stoi na przeszkodzie, aby sprawdzić u siebie sposób jej działania oraz samej kontroli multimediów. Tę należy aktywować poprzez przełączenie następującej flagi:

chrome://flags/#global-media-controls

Możecie również kliknąć powyższy link, aby bezpośrednio przejść do odpowiednich ustawień. Zasada działania jest obecnie bardzo prosta. Jeśli w jednej z kart faktycznie odtwarzane są multimedia, to możemy je kontrolować na zasadzie pauza, odtwórz, przewiń w jedną i drugą stronę. Niewątpliwie takie rozwiązanie sprawdzi się w połączeniu z YouTube Music i innymi serwisami, które pozwalają na odtwarzanie list.

Zobacz też: Samsung Galaxy A80 w Polsce! Jest drogo, ale nie bez oryginalnych rozwiązań.

Skąd pobrać Chrome Canary? Oczywiście ze strony Google, która dodatkowo zaznacza, że jest to wersja Nightly dla deweloperów i poszczególne wydania mogą okazać się niestabilne. Niemniej nic nie stoi na przeszkodzie, aby mieć zainstalowane dwie przeglądarki Chrome równocześnie. Jedna do testowania nowych rozwiązań, druga do codziennej pracy. Tymczasem sterowanie multimediami powinno z kolejnymi aktualizacjami trafiać kolejno do Chrome Dev, Chrome Beta i stabilnego wydania Chrome’a. Oczywiście, jeśli Google się nie rozmyśli.

 

Źródło: Android Police


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x