Huawei poszukuje talentów technologicznych. Kusi 7-cyfrowym wynagrodzeniem

mm Paweł Maretycz Newsy 2019-08-09

Huawei Technologies planuje zwabić utalentowanych nowych rekrutów. Największy na świecie dostawca sprzętu telekomunikacyjnego dokłada wszelkich starań, aby wzmocnić swoją armię badaczy w walce z amerykańskim zakazem handlu. Producent z siedzibą w Shenzhen zatrudni w tym roku od 20 do 30 najlepszych talentów z całego świata. Ma to na celu zabezpieczenie się technologiczne.

Huawei szuka talentów

Huawei szuka talentów

Oto treść szeroko rozpowszechnionego e-maila podpisanego przez założyciela firmy i dyrektora generalnego Ren Zhengfei:

Jeśli jesteś najlepszy z najlepszych i chcesz przekroczyć granice nauki: chcemy ciebie. Przeczytaj ogłoszenie o rekrutacji zamieszczone na oficjalnym koncie WeChat. Huawei poszukuje ludzi, którzy dokonali niezwykłych osiągnięć w dziedzinie matematyki, informatyki, fizyki, materiałoznawstwa, chipów, inteligentnej produkcji lub chemii. Tych, którzy chcą stać się liderami w swoich dziedzinach. Innowacja to kluczowa konieczność wygrania przyszłych wojen technologicznych i biznesowych. Natomiast talent jest główną siłą napędową innowacji technologicznych i innowacji biznesowych. Będziemy przyciągać największe talenty z największymi wyzwaniami i najwyższymi wynagrodzeniami.

Według Liu Chenglina, instruktora Zhong i zastępcy dyrektora Instytutu Automatyki, Chińskiej Akademii Nauk, to normalne, że studenci ci otrzymują wysokie zarobki, ponieważ sztuczna inteligencja jest gorącym polem w ostatnich latach, które widzi wyższy popyt na talenty wysokiej jakości. Jednak nadal jest zdumiony tym, co Huawei zaoferował, mówiąc, że rzadko zdarzało się, aby świeżo upieczeni absolwenci otrzymywali roczną pensję przekraczającą 1 milion juanów.

Zobacz też: Oto flagowa Nubia Z20 – dwa wyświetlacze w eleganckiej obudowie

Huawei przechodzi krytyczną fazę w ostatnich miesiącach. Na głównym rynku amerykańskim administracja Trumpa nałożyła na nią surowe sankcje i zintensyfikowała wysiłki na rzecz wykluczenia firmy z wyścigu 5G. W obliczu rosnącej amerykańskiej presji firma kładzie nacisk na współpracę na szerszą skalę i nadanie priorytetowego znaczenia pozyskiwaniu największych talentów. Według Ren Zhengfei założyciela Huawei, ma promować jej długoterminowy wzrost.

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x