Aparat 64 Mpix w Redmi

Redmi z aparatem 64 Mpix już wkrótce. To jednak dla Xiaomi wciąż za mało

Newsy

Dziś Xiaomi zorganizowało w Pekinie spotkanie Xiaomi Future Image Technology Communication Meeting. Współzałożyciel firmy i prezes Lin Bin zaprezentował szczegóły dotyczące nadchodzącego smartfonu 64MP Redmi, a także postępów firmy w dziedzinie technologii kamer i ich przyszłości pod względem dostawców kamer i wydajności. Według Lin Bin Xiaomi po raz pierwszy powołał niezależny zespół fotograficzny dwa lata temu. W maju 2018 roku utworzono oficjalny dział kamer, który miał obejmować wszystkie aspekty rozwoju sprzętu i oprogramowania dla ich technologii fotograficznych. Dodatkowo zespół algorytmów AI firmy składa się z ponad 1000 osób, z ponad 684 patentami globalnymi w AI, zajmując 11 miejsce na świecie.

Aparat 64 Mpix w Redmi

Aparat 64 Mpix w Redmi

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Potwierdził także, że nadchodzące urządzenie firmy będzie wykorzystywać czujnik Samsunga 64 MPix GW1. Li Jishuo, globalny wiceprezes Samsung Electronics LSI Division, wszedł na scenę i wprowadził niektóre z głównych zalet matrycy. Po pierwsze GW1 wykorzystuje 1/1,7-calowy ultra-duży czujnik, który jest o 34% większy niż poprzednik o rozdzielczości 48 Mpix. Dodatkowo obsługuje on technologię łączenia czterech pikseli w jeden. Ponadto obsługuje również izolowaną pikselowo technologię ISOCELL PLUS, która gwarantuje wysoką reprodukcję kolorów przy jednoczesnym zwiększeniu czułości o 15%. Dodatkowo inteligentna technologia ISO może zapewnić, że zdjęcia nie będą prześwietlone, jednocześnie redukując szumy w ciemniejszych miejscach obrazu.

Zobacz też: Fosforen ma szansę zastąpić Grafen

Wreszcie, Samsung GW1 obsługuje hybrydowy 3D HDR, inteligentną hierarchiczną ekspozycję na poziomie pikseli i sprzętowy HDR w czasie rzeczywistym. Tym samym zapewniając szerszy zakres dynamiki zdjęć i lepsze radzenie sobie w różnego rodzaju sytuacjach oświetleniowych. Samsung jest niezwykle dumny z tego czujnika i ma nadzieję, że wkrótce pojawi się on w nadchodzącym urządzeniu 64 Mpix od Redmi. Kolejny ciekawy szczegół został dodany przez Lin Bin pod koniec prezentacji. Według prezesa Xiaomi firma planuje wykorzystanie czujnika 100 MPix pochodzącego od firmy Samsung w niedalekiej przyszłości. Choć nie podano konkretnej daty.

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x